نماینده سابق مجلس: هدف دشمن بلعیدن تمام اراضی امت اسلامی است

اصفهان - ایرنا - نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف دشمن بلعیدن تمام اراضی اسلامی است ولی آحاد امت اسلامی بیدارند و اجازه تحقق این اهداف را به دشمن نمی‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک عصر پنجشنبه در مراسم"برائت و محکومیت اهانت به ساحت پیامبر اکرم(ص) و قرآن کریم" در اصفهان افزود: پیامبر گرامی اسلام بزرگترین انسان و اسوه حسنه برای تمام عالمیان است.
وی ادامه داد: قرآن کریم، پیامبر گرامی اسلام(ص) را اسوه حسنه معرفی می‌کند که نیکوترین سبک زندگی را برای جهان بشریت به ارمغان آوردند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: توهین به پیامبر اعظم(ص) مخصوص امروز نیست بلکه از بدو آغاز رسالت، ایشان همواره مورد تهمت، توهین و آزار و اذیت قرار گرفتند.
وی اظهار داشت: شهادت امام حسین(ع) و واقعه کربلا ناشی از بغض دشمنان اسلام از مکتب نبوی و علوی بود.
سالک خاطرنشان کرد: در قرون وسطی، مستشرقین و بعد از آن در عصر جدید نیز افرادی مثل سلمان رشدی با تالیف کتاب‌هایی، توهین به پیامبر اسلام(ص) را پیشه خود کردند.
وی گفت: تضعیف روحیه پیروان اسلام، حمایت از هم‌پیمانان کشورهای استکباری در منطقه، تخریب وحدت مسلمانان و تضعیف آنان، تسلط بر منابع و ثروت‌های منطقه غرب آسیا و ترس از پیروزی اسلام از جمله اهداف دشمن از توهین به ساخت پیامبر اسلام(ص) است.
نماینده سابق مجلس افزود: سرپوش گذاشتن و انحراف افکار مسلمانان از عادی سازی روابط بین امارات و رژیم کودک‌کش صهیونیستی و انحراف افکار عمومی از عاملان اصلی و پشت صحنه انفجار بیروت و حوادث دیگر جهان اسلام از دیگر علل توهین به پیامبر اسلام(ص) در این مقطع است.
وی تصریح کرد: هدف دشمن در جنگ نرم، تقدس‌زدایی از قرآن و اهل بیت(ع) است اما  مسلمانان ساکت نمی‌نشینند و این افراد را به نیز محاکمه خواهند کشید.
حجت الاسلام سالک در بخش دیگر سخنان‌خود از مسوولان خواست تا به فکر معیشت مردم باشند و مسائل اقتصادی را به مسائل خارجی گره نزنند.
به گزارش ایرنا، اجتماع مردمی اعلام محکومیت توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) و قرآن، عصر امروز با حضور اقشار مختلف در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس روز یازدهم شهریور در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد.

در واکنش به این حرمت‌شکنی‌ها به مقدسات اسلام، تاکنون بسیاری از مردم آزادیخواه جهان و مسلمانان و تنی چند از علما و مراجع تقلید با صدور پیام‌هایی، این اقدام‌های موهن و حرمت‌شکن را بشدت محکوم کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =