عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: اصلاح نظام مالیاتی در اولویت است

مشهد- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح نظام مالیاتی در اولویت این کمیسیون قرار گرفته و مهمترین مورد در اصلاح این نظام باید مالیات عایدی بر سرمایه باشد که به شدت از آن غفلت شده است.

محمد صفایی عصر پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن و تجلیل از واحدهای نمونه تولیدی خراسان رضوی افزود: نظام مالیاتی کشور از بخش تولید چهار برابر سهم خود را دریافت می‌کند و از عایدی بر سرمایه یک چهارم سهم خود را می‌گیرد.

وی ادامه داد: پارسال فردی هفت هزار خودرو معامله کرد و سود آن را دریافت نمود اما یک ریال مالیات پرداخت نکرد، همچنین افراد بسیار چندین تن طلا، ملک و مسکن معامله کرده‌اند اما مالیات آن را نپرداخته‌اند.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان خراسان رضوی در مجلس به رییس جمهوری نامه نوشتند که چرا سنگ آهن استان به جنوب یا غرب کشور رفته و فرآوری می‌شود، باید تلاش شود دو مرحله فرآوری سنگ آهن در خراسان رضوی انجام گیرد.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: طرح‌های توسعه‌ای که در خانه‌های صنعت، معدن و تجارت کشور به تصویب می‌رسد مورد حمایت این کمیسیون قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر افزود: در این دوره از مجلس شورای اسلامی در تلاش هستیم نقایص نحوه فعالیتها را اصلاح کرده و از این طریق گره از مشکلات باز کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات کنونی به خاطر کار ناصحیح در انجام وظایف بوده و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به‌ طور جدی به این موارد می‌پردازد.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در این دوره از مجلس کمیته‌های تخصصی با موضوعات بانک، ارز، فولاد، نهاده‌ها و امثال ان فعال شده است، ضمن اینکه پیگیر احیای واحدهای تعطیل شده در ایام شیوع کرونا هستیم.

وی افزود: از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های زیرمجموعه آن در استان‌ها می‌خواهیم قیمت‌های مصوب محصولات تولیدی را در اختیار مجلس قرار دهند تا ضمن صداقت در شفافیت، شاهد عدم سودجویی سوء استفاده ‌کنندگان باشیم.

حجت الاسلام پژمانفر از استانداری خراسان رضوی نیز خواست هرنوع تخلف و فعالیت خلاف قانون را به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اعلام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =