درخواست چین از گروه ۲۰؛ واکسن کرونا را همگانی کنید

پکن-ایرنا- «شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین در گفت و گوی تلفنی با بن سلمان عبدالعزیز آل سعود پادشاه عربستان تاکید کرد که باید اقداماتی از سوی گروه بیست صورت گیرد که واکسن کرونا برای همگان قابل دسترسی باشد.

به گزارش ایرنا از تارنمای یی سی چین، شی روز جمعه در این تماس  خاطر نشان کرد که دو کشور با یکدیگر همکاری می کنند تا واکسن درمان ویروس کرونا با قیمت مناسب در دسترس همه کشورها و همه مردم قرار گیرد.

وی افزود که این واکسن باید به عنوان یک کالای عمومی برای همه قابل دستیابی باشد و در این زمینه کشورهای گروه بیست باید همکاری نزدیک و مناسبی با یکدیگر داشته باشند.  

شی گفت که از زمان برقراری روابط دیپلماتیک چین و عربستان سعودی در ۳۰ سال پیش، روابط دو جانبه پیشرفت زیادی داشته و همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف بین دو طرف شاهد پیشرفت مداوم بوده است.

وی با ابراز خرسندی از همکاری متقابل دو کشور در مبارزه با ویروس کرونا گفت : در حالی که شیوع این بیماری هنوز در سراسر جهان در حال گسترش است، چین به حمایت کامل از تلاش های عربستان سعودی در مهار این ویروس و همکاری در تحقیق و توسعه واکسن پشتیبانی و به آن کمک می کند.

به گفته رییس جمهوری چین، پکن آماده همکاری نزدیک با گروه بیست برای مساعدت به رشد کشورهای در حال توسعه،  ایجاد اقتصاد باز جهانی ، حفظ ثبات در صنایع جهان و و زنجیره های عرضه و همکاری در عرصه دیجیتال و نیروی انسانی است.

در این ارتباط تلفنی پادشاه عربستان از رشد روابط و تعمیق همکاری ها در زمینه مختلف ابراز خرسندی کرد و گفت : از همکاری ها و حمایت های چین از گروه بیست و فعالیت های این گروه تقدیر می کند و امیدوار به بازگشت ثبات به اقتصاد دنیا است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =