مسرور بارزانی خطاب به الکاظمی: اربیل دنبال حل اختلاف با بغداد است

بغداد - ایرنا - «مسرور بارزانی»، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق امروز پنجشنبه در دیدار با «مصطفی الکاظمی» تاکید کرد که اربیل در پرونده‌ای اختلافی به دنبال حل و فصل مسائل با بغداد است. 

به گزارش ایرنا، الکاظمی نخست وزیر عراق در ادامه سفر خود به اقلیم کردستان این کشور به دیدار مسرور بارزانی رفت. 
در این دیدار که با حضور برخی از مقام های اقلیم کردستان عراق برگزار شد، بارزانی به الکاظمی گفت که دولت اقلیم کردستان عراق به دنبال حل پرونده های مورد اختلاف با بغداد و رسیدن به راهکارهای بلند مدت است.
نخست وزیری عراق هم در این دیدار به بارزانی گفت: «تجربه همکاری امنیتی و مسئولیت مشترک نیروهای مسلح در مقابله با گروه تروریستی داعش وحدت ملی را تقویت و پیروزی را امکان پذیر کرده است.»
الکاظمی با بیان اینکه حاکمیت عراق عاملی است که همه ما را به عنوان شهروندان عراق دور هم جمع می کند و نباید کنار گذاشته شود اظهار کرد که اکنون فرصت برای تقویت همکاری های مشترک و تلاش برای خدمت به شهروندان عراق علاوه بر شتاب در روند آماده سازی برگزاری انتخابات زودهنگام که بیان صادقانه اراده ملت عراق را تضمین می کند، فراهم است.
در مقابل بارزانی نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با الکاظمی بیان کرد که دولت اقلیم کردستان عراق به دنبال حل پرونده های مورد اختلاف با بغداد و راه حل های بلند مدت است و از تلاش های دولت عراق برای اصلاحات در همه زمینه ها حمایت خواهد کرد.
نخست وزیری عراق که امروز وارد اربیل شده است پیش از این با «مسعود بارزانی»، رئیس حزب دمکرات کردستان عراق نیز دیدار کرد. 
الکاظمی در این دیدار به رهبر حزب دمکرات کردستان عراق گفت: اقلیم کردستان عراق بخش اساسی و مهم کشور است.
وی بر اهمیت هماهنگی مواضع دولت مرکزی و اقلیم کردستان عراق تاکید کرد و افزود که فرصت برای ارتقای جایگاه عراق در صحنه بین المللی فراهم شده است.
الکاظمی با اشاره به اهمیت پیشبرد اصلاحات به عنوان طرح ملی اظهار کرد که گفت وگو و قانون اساسی تنها چتری است که آینده عراق یکپارچه و باثبات را تامین می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =