امام‌جمعه شهرکرد:مساله آب در چهارمحال و بختیاری زیاده‌خواهی نیست

شهرکرد-ایرنا -نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به مشکلات حوضه آبی استان گفت: توجه به مساله آب این استان، زیاده‌خواهی نیست.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد، افزود: مردم و مسوولان استان متقاضی عدالت و تخصیص عادلانه آب به استان و همچنین طرحهای در دست اجرا هستند.

وی گفت: ۳۳ طرح کشاورزی در استان از سالهای گذشته بلاتکلیف مانده است و همچنین اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن که از چهار دولت گذشته  آغاز شده است نیاز به تخصیص آب است.

نکونام در ادامه با تاکید بر اینکه مردم چهارمحال و بختیاری با  توجه به پتانسیل‌های که دارد، دارای مشکلات زیادی از جمله مشکل معیشتی و فقدان منابع رنج می‌برند ،اظهار داشت: رفع مشکل بیکاری و مشکلات اقتصادی استان در کلان کشور با رونق بخشیدن به بخش کشاورزی و باغداری،دامپروری، پرورش ماهی و کشت گلخانه‌ای امکان‌پذیر است که اجرایی شدن این طرحها به رفع مشکلات آب در استان برگشت داده می‌شود.

امام جمعه شهرکرد گفت:نگاه ویژه به حوزه صنعت به خصوص صنایع تبدیلی و صنایع مادر مورد توجه باید باشد، نه اینکه صنایعی در استان  توسعه داده شود که در حاشیه طرحهای استانهای همجوار باشد.

وی گفت:فعال شدن صنایع مادر و تولیدی در استان زمینه اشتغالزایی و تردد و توسعه اقتصادی استان را به وجود خواهد آورد.

نکونام به توسعه راههای مواصلاتی و اصلی استان به عنوان راهکار اصلی برای برون‌رفت از بن‌بست و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی اشاره کرد و اظهار داشت: توجه به ظرفیت‌های موجود در مناطق مختلف به خصوص مناطق روستایی یک راهکار است که باید با امکانات مالی و برنامه مسوولان کشوری محقق شود.

امام جمعه شهرکرد در ادامه به گازرسانی به مناطق روستایی و سخت‌گذر استان تاکید کرد و گفت:باید سرانه فعلی برای گازرسانی در استان سردسیر و سخت‌گذر استان برداشته شود.

نکونام اظهار داشت:اجرای طرح گازرسانی به این مناطق در حفظ محیط‌زیست و صیانت از جنگل تاثیرگذار است‌.

وی به مشکل نشت نفت به منابع آبی سرخون اشاره کرد و گفت:  این مشکل از ۳۱سال گذشته در منطقه بوجود آمده است و  بر اشتغال و معیشت و زندگی مردم سایه انداخته است و از مسوولان شرکت نفت درخواست می شود تا برای همیشه این مشکلات را رفع کنند.

به گزارش ایرنا، رییس قوه قضاییه در سفر یکروزه خود به استان چهارمحال وبختیاری در نشست مسوولان قضایی استان ،نشست با کشاورزان و دامداران و همچنین شورای اداری شرکت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =