فرماندار سقز: چهره‌هایی سینمایی کردستان در کشور معرفی شوند

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز به ساخت سریال سنجرخان در کردستان اشاره کرد و گفت: چهره هایی سینمایی و هنری این استان با توجه به ظرفیت موجود باید در کشور معرفی شوند.

به گزارش ایرنا، کامیل کریمیان روز پنجشنبه در نشست با عوامل و کارگردان سریال سنجرخان، اظهار داشت: سنجرخان، نماد مقاومت، قهرمان پروری و وطن دوستی کردستان است.

وی سرمایه گذاری برای ساخت این سریال را در راستای معرفی ظرفیت‌های کردستان مهم برشمرد و افزود: حمایت های استاندار کردستان و سرمایه گذاران برای ساخت این سریال ارزشمند قابل تقدیر است.

کریمیان با بیان اینکه کارگران مطرح این سریال از بازیگران فیلم هایش، چهره شاخص تبدیل کرد، اظهار امیدواری کرد با توجه به ظرفیت سقز و استان کردستان، چهره‌های سینمایی این منطقه به همه کشور معرفی شوند.

عوامل ساخت سریال سنجر خان هم در این نشست با اشاره به حمایت های فرماندار ویژه سقز از تیم کارگردانی اظهار داشتند: ایشان اولین فرمانداری است که لوگوی این سریال به وی اهدا می‌شود.

تهیه کننده سریال سنجرخان با اشاره به تصویب طرح ساخت این سریال در سفر رییس جمهور به استان و اختصاص سه میلیارد تومان در آن زمان برای ساخت این اثر، از حسن نیت استاندار کردستان در جذب سرمایه گذاران و ادامه رایزنی ها در این خصوص و همراهی فرمانداران و سرمایه گذاران برای ساخت سریال تقدیر کرد.

حسین جلالی اظهار داشت: این سریال که ساخت آن از اول آبان کلید خواهد خورد دارای ۱۶۰ بازیگر است که فقط ۱۰ تا ۱۲ بازیگر آن خارج از کردستان انتخاب خواهد شد.

وی با بیان اینکه، هدف از ساخت این فیلم، معرفی چهره سردار فاخر سنجرخان در سطح ملی و بین المللی است، چاپ تمبر یادبود این چهره شاخص، رایزنی برای نامگذاری اتوبانی در تهران، راه اندازی بنیاد بین المللی سنجرخان را از دیگر برنامه ها برای معرفی این شخصیت برشمرد.

جلالی یادآور شد: برای ساخت این فیلم بیش از ۳۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که بخشی از آن از محل اعتبارات دولتی و بخشی دیگر به همت سرمایه گذاران تامین خواهد شد.

سریال سنجرخان وزیری با نویسندگی زنده‌یاد ضیاءالدین دری و با حضور هنرمندان ملی و بومی کردستان، تولید می‌شود که پیش تولید آن شامگاه پنجشنبه هشتم خردادماه در عمارت آصف سنندج کلید خورد.

به گفته تهیه کننده این اثر، سریال در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه ای ساخته و از شبکه سراسری پخش خواهد شد.  

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =