نماینده مجلس : راه نجات کشور عدم وابستگی به بودجه‌های دولتی است 

نوشهر- ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت : تنها راه نجات مردم از نظر اقتصادی در کشور عدم وابستگی به بودجه‌های دولتی است.

به گزارش ایرنا ، محمدعلی محسنی بندپی عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان نوشهر افزود: امروز بودجه کشور در حوزه اقتصادی ، فرهنگی و اشتغال بر اعتبارات دولتی ، خصوصی و تعاونی ها متکی است ، در حالی که دیگر کشورها بخصوص کشورهایی که از رنج فقر رهایی یافته اند، اقتصاد آنها بر خش خصوصی و تعاونی ها استوار است و بخش دولتی را رها کرده اند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت : کشورهایی که به بودجه دولتی وابستگی ندارند و یا کمتر وابسته هستند ، مردم آنها ناگزیرند برای کسب در آمد تلاش مضاعف کنند.

محسنی بندپی توضیح داد : امروز برابر آمار سهم اشتغال در تعاونی ها در برخی از کشورها بیش از ۱۲ درصد است ، درحالی که در ایران این عدد به حدود ۶ درصد می رسد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در اصل ۴۴ قانون اساسی هم آمده که برای رهایی از وابستگی به بودجه دولتی باید تعاونی ها و بخش خصوصی به میدان بیایند که متاسفانه  در این حوزه  اقدام جندانی صورت نگرفته است.
وی افزود : شعار سال رهبری چراغ راه و التیام بخش زخم های کهنه مردم در حوزه معیشتی است و خیلی از کشورهای توسعه یافته هم از کلید واژه های شعار سال رهبری بهره برده اند و با فرهنگ. سازی ، اقتصاد آنها متحول شده است.
محسنی بندپی از تغییر ساعات یکطرفه شدن مسیر کندوان از محدوده مرزن آباد تا دزدبن خبر داد و گفت که طی نشستی که با فرمانده انتظامی کشور هفته جاری داشته ، تبعات یکطرفه شدن جاده کندوان از شمال به جنوب در تعطیلات و روزهای پایانی هفته برای مردم مرزن آباد تشریح کرده که قرار شد از این پس این ساعت اعمال محدودیت ها به ۹ شب تغییر کند.
امام جمعه نوشهر هم ضمن محکوم کردن  هتاکی روزنامه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص ) گفت که تنها رمز و راز حل مشکلات کشور پیروی از منویات رهبری است.
حجت الا سلام محمود مشایخ افزود: اگر در دوران هشت سال دفاع مقدس مردم با کمترین امکانات و زیرساخت ها به پیروزی رسیدند به خاطر  اطاعت آنان از  فرمان امام راحل ره بوده است. 
وی ادامه داد : امروز باید سعی کنیم اعتماد مردم را که سرمایه اجتماعی کشور هستند به اطمینان تبدیل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =