۴۷۶ میلیارد ریال تسهیلات صرف عمران و آبادنی روستاهای کاشمر شد

مشهد- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی کاشمر گفت: از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون ۴۷۶ میلیارد ریال تسهیلات، اعتبارات عمرانی و کمک بلاعوض صرف عمران و آبادنی روستاهای این شهرستان شده که به طور میانگین سالانه حدود ۷۰ میلیارد ریال است.

محمود واحدیان روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: با اعتبارات توزیع شده در بخش مسکن طی این مدت برای هزار و ۵۵۰ نفر در این شهرستان اشتغال ایجاد شده و در ۱۰۰ درصد روستاهای کاشمر طرح هادی تهیه شده که در ۵۲ روستا به دلیل به اتمام رسیدن افق طرح، بازنگری مجدد صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این مدت به طور میانگین هر سال دو و نیم طرح بازنگری شده که اگر این اقدام صورت نمی‌گرفت، مشکلات جدی برای روستائیان ایجاد می‌شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی کاشمر با بیان اینکه در این سال‌ها ۴۴ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در روستاهای این شهرستان هزینه شده است گفت: در این مدت  در هفت روستا طرح هادی اجرا شده است.

وی افزود: نهضت قیررسانی که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد، قابل مقایسه با هیچ دولت بعد از انقلاب نبوده به ‌طوری ‌که طی پنج سال گذشته که قیر رایگان توزیع شد، سهم بنیاد مسکن در ۲۹ روستای این شهرستان بالغ ‌بر ۶۳ میلیارد ریال بوده که ۳۵۴ هزار مترمربع معابر روستایی آسفالت شده است.

واحدیان ادامه داد: شاخص اجرای طرح هادی در روستاهای کاشمر تاکنون ۵۶ درصد بوده و ۱۰۰ درصد روستاهای این شهرستان از نعمت آسفالت برخوردار شده‌‏اند.

وی گفت: ماه گذشته نیز ۵۵۰ میلیون تومان آسفالت در دو روستای حاجی‌آباد و زنده‎جان انجام شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی کاشمر افزود: برای اولین ‏بار امسال دولت برای مسکن محرومین علاوه بر پرداخت تسهیلات مسکن روستایی که ۴۰۰ میلیون ریال بود به ازای هر واحد ۲۵۰ میلیون ریال هم کمک بلاعوض پرداخت کرد.

وی ادامه داد: طی یک سال اخیر برای بازسازی و جبران خسارات سیل نزدیک به ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در این شهرستان پرداخت شده است.

واحدیان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی چند سال اخیر با مشارکت در تهیه قیر رایگان و انجام پروژه‌های عمرانی گام‌های بلندی در روستاها برداشته به طوری‏که امسال در دو شهرستان کاشمر و کوهسرخ حدود ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی و تسهیلات ساخت مسکن توزیع شده است.

وی افزود: در این مدت ۹۶۷ واحد مسکن روستایی بهسازی شده که به طور میانگین در هر دو و نیم روز یک واحد مسکونی روستایی در شهرستان کاشمر بهسازی شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی کاشمر ادامه داد: طی یک ‌سال اخیر ۱۶۸ واحد مسکونی آسیب‏ ‌دیده از سیل پارسال در این شهرستان بازسازی و احداث شده بطوریکه هر دو روز یک واحد مسکونی بازسازی و احداث گردیده است.

وی گفت: طی هفت سال گذشته دو هزار و ۵۷۲ جلد سند مالکیت مسکن روستایی یعنی به ‌طور میانگین هر روز یک جلد سند مالکیت صادر شده که در نوع خود بی‌نظیر بوده است.

واحدیان افزود: به رغم  سخت‌ترین تحریم‌ها، دولت توانسته است از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان بازوی توانمند، عمران و آبادانی را برای مردم روستاها هدیه کند.

شهرستان کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =