استاندار:مردم چهارمحال و بختیاری در تخصیص آب احساس بی عدالتی می کنند

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری، چالش آب را از مهمترین چالش های این استان عنوان کرد و گفت: کم و کیف تخصیص آب سبب شده تا مردم این استان احساس تبعیض و بی عدالتی در توریع آب داشته باشند.

اقبال عباسی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری این استان که با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد، افزود: کمبود آب در این استان ریشه بسیاری از مشکلات و چالش های دیگر این استان از جمله معضل بیکاری است، به طوری که بسیاری از فعالیت های اقتصادی این استان نظیر کشاورزی تحت تأثیر آن قرار گرفته است.
وی ادامه داد: چالش آب روند توسعه یافتگی این استان را با مانع مواجه کرده و در سالی که با عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده، شایسته است تا با عدالت در تخصیص منابع آبی، چهارمحال و بختیاری را از این فرصت محروم نکرد.
عباسی در ادامه با اشاره به نرخ ۴۱ درصدی مشارکت در این استان تصریح کرد: این استان با دارا بودن بیشترین جمعیت فعال و آماده به کار در کشور، با نرخ بالای بیکاری نیز مواجه است که با وجود تنگناها و محدودیت های مالی و اعتباری، ایجاد فرصت شغلی برای این جمعیت دشوار است و می طلبد توجه دوچندانی به این استان شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری با انتقاد از نحوه بودجه بندی در کشور ، اظهار داشت: بودجه بندی کنونی به این صورت است که تنها ۳۰ درصد بودجه در اختیار استانها قرار می گیرد و ۷۰ درصد آن به طرحهای ملی اختصاص می یابد و این موضوع استانهای کمتربرخوردار نظیر چهارمحال و بختیاری را با کمبود اعتبارات و منابع مالی مواجه کرده است.
عباسی، تعدد قوانین و تفاسیر ناشی از این قوانین را از دیگر چالش های فراروی پیشبرد بهتر امور دانست و گفت: این چالش هم در قوانین قوه مجریه و هم در قوانین قوه قضاییه وجود دارد که باید در خصوص کاهش قوانین و افزایش شفافیت آن  اقدامات موثری انجام داد.
به گزارش ایرنا، رییس قوه قضاییه در رأس یک هیات عالی قضایی در سفری یک روزه، صبح روز پنجشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی شهرکرد وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =