ناپایداری‌های موقت جوی در ارتفاعات بوشهر تداوم دارد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: وقوع ناپایداری‌های موقت جوی در ارتفاعات شرقی و جنوبی این استان به صورت افزایش ابر، تندباد، رعدوبرق و رگبار پراکنده ادامه دارد.

پیام‌ مساعدی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در بیشتر ساعت‌ها از وقت امروز و روزهای آینده وضعیت جوی و دریایی بوشهر به نسبت آرام است.

وی بیان کرد: پیش بینی شده در ساعت‌هایی از بعد از ظهر تا اوایل شب در ارتفاعات شرقی و جنوبی استان با افزایش ابر، احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به صورت وزش تندباد، رعدوبرق و رگبار پراکنده رخ دهد.

مساعدی ادامه داد: آسمان استان تا پیش از ظهر فردا، صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی مناطق مه صبحگاهی و همچنین در ساعت‌هایی از بعد از ظهر تا اوایل شب در مناطق شرقی و ارتفاعات جنوبی افزایش ابر با احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد نیز متغیر، بیشتر جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در ارتفاعات شرقی در ساعت‌هایی از بعدازظهر و شب گاهی ۴۸ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل خلیج فارس ۳۰ تا ۹۰ سانتی‌متر و در ساعاتی از بعدازظهر تا ۱۲۰ سانتی‌متر خواهد بود.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۱:۳۱ بامداد، جزر اول ساعت ۰۹:۱۳، مد دوم ساعت ۱۴:۵۴ و جزر دوم ساعت ۱۸:۲۸ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =