سکوت مسلمانان در برابر اهانت به پیامبر اکرم (ص) سبب گستاخی دشمنان می‌شود

یزد- ایرنا- مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان یزد گفت: سکوت و بی‌تفاوتی مسلمانان در قبال اهانت به ساحت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) موجب جسارت و گستاخی بیشتر دشمنان و در صدر آنها کشورهای اروپایی و آمریکا می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد شمس عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امت اسلام و تمامی ستمدیدگان و آزادیخواهان جهان باید خشم خود را نسب به هتک حرمت به نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر در ایران و برخی کشورهای جهان شاهد برگزاری تظاهرات و تجمع در محکومیت اقدام موهن اخیر نشریه فرانسوی هستیم آن را کافی ندانست و تداوم اعتراض را به دشمنان خواستار شد.

این مسوول فرهنگ دینی در استان اظهار کرد: اهانت به مبانی دینی، ارزش ها و مقدسات ادامه توطئه های غرب برای تضعیف وحدت امت اسلام است در حالی که آنها با بینش و بصیرت مردم به اهداف خود نمی‌رسند.

شمس گفت: علت دشمنی و اهانت غرب و استکبارجهانی به مسلمانان به خاطر گسترش معنویت در بین ملت‌ها و علاقه‌مندی رو به افزایش جهانیان به مکتب اسلام است .

همچنین نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد امروز در پیامی اهانت نشریه فرانسوی را به ساحت پیامبراکرم (ص) محکوم کرد و نوشت: هراز گاهی دست‌ها و قلم‌های فاسد صهیونیست ها و استکبارجهانی نقطه حساس اعتقادی مسلمانان را نشانه می‌رود تا اسلام‌گریزی و اسلام‌ستیزی را در جهان القاء و با راه‌اندازی جنگ ، اسلام را دین خشونت معرفی کنند.

در پیام آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، آمده است: نفرین براین قلم‌های فاسد که قلب جهان اسلام را داغدار می‌کند و نفرین بر ذهن‌هایی که پشت این قلم‌ها می‌ایستد و به بهانه آزادی بیان مسلمانان را عزادار می‌کند و  نفرین بر این سیاست‌های آلوده و ننگین که شرافت،  انسانیت و حریت را آزادانه به بهای توهین به مقدسات می فروشد و کرامت انسان را فدا می کنند.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس یازدهم شهریور ماه جاری در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهنی را از  پیامبر اکرم(ص)  بازنشر کرد.

همچنین امروز جمعی از طلاب و شهروندان یزدی با تجمع در مدرسه علمیه مصلی این شهر توهین این نشریه را به ساحت پیامبر (ص) محکوم کردند.

به گزارش ایرنا ، شرکت‌کنندگان در این تجمع با در دست داشتن پارچه نوشته هایی نسبت  به  اقدام توهین آمیز این نشریه به بهانه آزادی بیان اعتراض کردند و رسیدگی به موضوع و برخورد با آمران و عاملان این اهانت را خواستار شدند.

در پی انتشار کاریکاتور موهن این نشریه  فرانسوی ،رهبر معظم انقلاب در پیامی با محکوم کردن این اقدام اهانت آمیز خاطرنشان کردند: گناه بزرگ و نابخشودنی یک نشریّه‌ی فرانسوی در اهانت به چهره‌ نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله علیه و آله) بار دیگر عناد و کینه‌ شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ مسلمانان را آشکار ساخت.

هم اکنون در ۲۲ حوزه علمیه خواهران یزد سه هزار و ۲۰۰ طلبه در حال تحصیل هستند و تعداد برادران طلبه هم  در ۱۴ حوزه علمیه استان هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =