۳۳طرح کشاورزی در چهارمحال و بختیاری بلاتکلیف است

شهرکرد -ایرنا-رییس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری گفت:۳۳طرح کشاورزی استان از سال ۷۸ تاکنون بلاتکلیف است‌.

مرتضی درخشان روز پنجشنبه در دیدار کشاورزان و دمداران با رییس قوه قضاییه با اشاره اینکه مجوزهای لازم از سوی دولت برای اجرای این طرحها دریافت شده است، خواستار دستور لازم دستگاه قضایی برای اجرای احکام صادره در این زمینه شد. 
وی به کاهش منابع آبی استان چهارمحال و بختیاری از ۶ میلیارد  به سه میلیارد مترمکعب و تخصیص ۲۳۷ میلیون متر مکعب آب از حوضه زاینده رود به عنوان حقآبه استان از سوی وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: افزایش حق آبه  استان در راستای حمایت از بخش تولید یک اولویت است.

یکی از اعضای شورای شهر شهرستان فارسان نیز در این نشست با انتقاد از نحوه واگذاری کشتارگاه صنعتی شهر جونقان به بخش خصوصی گفت : این مجموعه با میلیاردها تومان از بودجه بیت المال در ۹۰ هکتار اراضی حاصلخیز احداث شده است.
مصطفی احمدیان افزود: این کشتارگاه حدود ۸۰۰ جوان را مشغول به کار کند که با سرمایه ای ۵۰۰ میلیارد تومانی به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان واگذار شد و به یک مجموعه زیانده تبدیل شده است.

وی گفت:  شهرستان فارسان با بیش از ۱۴۰هزار نفر جمعیت تنها یک شهرک صنعتی دارد اما با این که دولت ۲۱۰ هکتار زمین برای ایجاد این شهرک از مردم گرفته، از سال ۶۶ تاکنون فقط یک واحد فعال شده است و بقیه اراضی بلااستفاده مانده اند که واگذاری آنها به کشاورزان موجب رونق اقتصادی منطقه می شود. 

این عضو شورای شهر فارسان این نکته را هم اعلام کرد که فردی از سال ۸۶ تاکنون ۸۵ هکتار زمین مربوط به مسکن و شهرسازی را به صورت غیرقانونی تصرف کرده اما با وجود مکاتبات صورت گرفته با مراجع و دستگاه های مختلف، تلاش ها برای بازگشت این اراضی به بیت المال نتیجه نداده است.

به گزارش ایرنا، در این دیدار ، رییس قوه قضاییه  از رئیس شورای اسلامی شهرستان فارسان خواست که گزارش کاملی درباره ۸۵ هکتار اراضی متصرفی متعلق به مسکن و شهرسازی این شهرستان به دادگستری استان ارائه کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =