استاندار : رونق کشاورزی مانع تغییر کاربری اراضی مازندان می‌شود

ساری - ایرنا - استاندار مازندران با اشاره به اینکه اقدامات خوبی برای تقویت بخش کشاورزی در حال انجام است ، گفت : تغییر کاربری یکی از آفات اصلی اراضی استان است و فقط رونق کشاورزی مانع ادامه آن می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه در کشاورزی نیازمند مزیت هستیم تا کشاورز بهره لازم را از عرضه محصول خود در بازار ببرد، افزود: تصمیمات و برنامه ریزی لازم برای افزایش قیمت مرکبات در ستاد تنظیم بازار استان اتخاذ شده است و ضرورت دارد برای همه بخش های کشاورزی این برنامه ریزی صورت گیرد تا کشاورزان و باغداران برای حفظ زمین و شغل خود انگیزه داشته باشند.

حسین زادگان با تاکید بر این که باید همه تلاش‌ها برای عدم تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی صورت گیرد، اظهارکرد : اگر کشاورزی رونق پیدا کند و قیمت محصولات کشاورزی به صرفه باشد، کشاورزان خودشان مانع تغییر کاربری‌ها می شوند.

وی توسعه پایدار را عدم آسیب رسانی به محیط زیست دانست و گفت: تغییر کاربری نباید به محیط زیست آسیب برساند، بلند مرتبه سازی باید رواج یابد و ساخت و سازها به سوی اراضی شیب دار هدایت شود.

حسین زادگان ابراز داشت : اقدامات هماهنگ استانی و ملی برای توسعه زیرساخت های صادراتی در راستای افزایش قیمت محصولات کشاورزی و تولیدی از برنامه های جدی استان است.

استاندار مازندران به برخی اقدامات کلان در استان برای توسعه کشاورزی اشاره کرد و افزود: پایانه صادراتی روماک گستر قادر است امسال ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزار تن محصول را ذخیره سازی، سورت، بسته بندی و صادرات کند و این اقدامات هماهنگ می تواند کشاورزی را دارای مزیت نماید.

وی ادامه داد: موضوعات کلان و زیرساختی مهم که متناسب با شرایط استان باشد در شمار پیگیری های اساسی قرار دارد.

حسین زادگان با اشاره به این که برای انجام و اجرای پروژه های توسعه ای نباید مانع ایجاد کرد بلکه باید مسیر را با توجه به الزمات و قوانین بازنمود، اظهار داشت: محیط زیست نیز می تواند با این پرسش که چگونه باید یک پروژه ایجاد شود، توسعه سازگار با محیط زیست را رقم بزند تا هم نیازها تامین شود و هم محیط زیست پایدار بماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =