معاون استاندار کرمانشاه: تحریف دستاوردهای دولت ضربه زدن به نظام است

کرمانشاه- ایرنا- معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه بااشاره به تلاش‌های دولت برای حل مشکلات کشور، گفت: تحریف دستاوردهای دولت ضربه زدن به نظام است و این مساله موجب می‌شود که در خصوص کاستی‌ها و مشکلات بزرگنمایی شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم رسمی تودیع و معارفه معاون پیشین و جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه روز پنجشنبه در استانداری کرمانشاه برگزار شد.
در این مراسم صمن تقدیر از سه سال فعالیت محمدابراهیم الهی تبار معاون سابق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، حسین خوش اقبال به عنوان جانشین وی معرفی شد.
خوش اقبال در این مراسم به کارنامه کاری خود به عنوان فرماندار هفت شهرستان استان کرمانشاه کرد و گفت: سابقه کاری من نشان می دهد که دنبال ماجراجویی نیستم و بیشتر از هر چیزی به دنبال هم افزایی و همکاری هستم.
وی افزود: ممکن است که در اندیشه و رای یکسان نباشیم اما برای توسعه استان حتما هم سو هستیم.
معاون سیاسی استاندار کرمانشاه از رسانه‌ها به عنوان ظرفیتی بزرگ برای توسعه نام برد و گفت: در مدت فعالیت خود تعامل دو سویه را با رسانه ها دنبال خواهم کرد و بدون شک پاسخگوی سوالات و نقدهای به حق مردم خواهم بود.
خوش اقبال همکاری نزدیک با نمایندگان را نیز از اولویت های کاری خود عنوان کرد و گفت: نمایندگان استان ظرفیت خوبی برای ما هستند که باید از آنها برای توسعه کرمانشاه استفاده کرد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شرایط دشوار اقتصادی حاکم بر کشور اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید توانسته است در چنین شرایط دشواری کشور را بدون اتکا به فروش نفت اداره کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود تخریب دستاوردهای دولت را ضربه ای به نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهارداشت: دشمنان به دنبال تخریب دستاوردهای نظام و دولت هستند.
خوش اقبال با بیان اینکه اگر تحریم ها نبود دولت در خدمات رسانی به مردم سر بلندتر بود، افزود: تحریف دستاوردهای دولت از مهمترین خطراتی است که امروز کشور را تهدید می کند.
وی تصریح کرد: شرایط امروز کشور و منطقه در آستانه سال ۱۴۰۰ ایجاد می‌کند که درک مشترکی از اتحاد ملی داشته باشیم.
معاون استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه دولت سال سختی را پیش‌رو دارد، گفت: سال پایانی دولت مجالی برای برگزاری نشست های طولانی نیست، باید در عمل برای برطرف کردن مشکلات دست به کار شویم.
مدیری غیربومی که شهروند کرمانشاه شد
در ادامه این مراسم، شهرداری کرمانشاه به پاس زحمات الهی تبار در مدت فعالیتش در کرمانشاه نشان شهروند افتخاری به وی اعطا کرد.
الهی تبار از استان همدان به کرمانشاه آمده بود و در مراسم خداحافظی با همکارانش عنوان کرد: آغاز خدمت من در کرمانشاه آغاز شد و در این استان نیز به پایان رسید و با توجه به زجرهای مردم این استان در طول تاریخ، خدمت در کرمانشاه را برای خود افتخار می دانم.
الهی تبار عنوان کرد: از سال قبل درخواست بازنشستگی داشتم که در نهایت امسال استاندار کرمانشاه با این درخواست موافقت کرد.
وی اظهارداشت: در حوزه سیاسی و اجتماعی توانمندسازی و تقویت احزاب برای ایجاد نشاط در جامعه و ایجاد جنب و جوش را به عنوان یک اولویت دنبال کردم.
معاون پیشین استاندار کرمانشاه گفت: حفظ نظام همواره در طول خدمتم برای من اولویت بود، زیرا معتقد بودم که این نظام به راحتی به دست ما نرسیده است و باید از آن مراقبت کرد.
نقش الهی تبار در کنترل بحران ها
استاندار کرمانشاه نیز در این مراسم ضمن قدردانی از الهی تبار گفت: بیش از ۲۱ سال است که افتخار آشنایی با آقای الهی تبار را دارم و طی این مدت خصلت های نیکوی ایشان همچون انقلابی بودن، مردمداری و عشق به خدمت نظام و مردم در ایشان همچنان تغییری نکرده است.
هوشنگ بازوند یاداور شد: هنگامی که از آقای الهی تبار درخواست کردم به کرمانشاه بیاید؛ عنوان کرد که خدمت خود را از کرمانشاه شروع کرده ام و مشتاق هستم در همین کرمانشاه هم این دوران را به اتمام برسانم.
وی به نقش آفرینی موثر الهی تبار در سه بحران مهم زلزله، سیل و کرونا در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در دوران زلزله برای اولین بار در کنار بازسازی خانه ها، به بازسازی روح و روان آسیب دیگان از این بحران هم توجه شد و آقای الهی تبار به خوبی اینکار را با کمک مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و گروه های مردم نهاد انجام داد و آسیب های روانی ناشی از زلزله بزرگ آبان ۹۶ و پنج هزار پس لرزه آن را به حداقل رساند.
استاندار کرمانشاه افزود: در بحران سیل نیز با وجود اینکه این بحران به طور مستقیم در حوزه کاری ایشان نبود ولی به شکل شبانه روزی در منطقه حضور داشتند و به آسیب دیدگان کمک می کرد.
بازوند در ادامه به تشریح نقش مهم معاون سابق سیاسی و امنیتی استانداری در بحران کرونا اشاره کرد و گفت: در طول این بحران ایشان با دغدغه خاصی مسایل و مشکلات را پیگیری می کرد و اگر امروز کرمانشاه در مقایسه با دیگر استان ها از وضعت بهتری برخوردار است، بیگمان ثمره زحمات ایشان است.
بازوند ادامه داد: در روند بازگشایی مرز خسروی نیز جناب آقای الهی تبار با یک شور و عشق حسینی موضوع را دنبال کرد و با وقوع این اتفاق همه خوشحال شدند.
استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش به تجلیل از شخصیت معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری پرداخت و گفت: آقای خوش اقبال فرزند غیور و دلسوز کرمانشاه هستند که در میان همگان به نجابت، خوب و کاردانی شهره هستند و همه از تواضع و فروتنی ایشان سخن می گویند.
بازوند خاطرنشان کرد: تلاش بسیاری صورت گرفت تا پس از بازنشتگی آقای الهی تبار، ایشان به عنوان جانشین به کرمانشاه بیایند و خوشبختانه پذیرفتند که این مسوولیت دشوار را عهده دار شوند.