شیوع کرونا در محمودآباد صعودی شد

ساری - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت‌ودرمان محمودآباد گفت : طی یک هفته اخیر تعداد بیماران کووید- ۱۹ در شهرستان سیر صعودی داشته است.

عباس توان روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان تداوم شرایط قرمز کرونایی در شهرستان محمودآباد ، افزود : طی یک هفته گذشته تعداد  مبتلایان به بیماری کرونا و بیماران بستری شده  در بیمارستان این شهر به بیش از دو برابر شده است.

وی با بیان اینکه هفته گذشته ۶ بیمار در بیمارستان شهر بستری بودند ، گفت که طی چند روز اخیر آمار بستری ها به ۱۴ نفر رسیده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان محمودآباد علت این افزایش بی توجهی به پروتکل های بهداشتی دانست و از مردم شهرستان خواست  پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از حضور در مراکز پرتجمع و شلوغ خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان شهدا و تعداد کارکنان آن محدود است ، افزود : فشار مضاعفی روی کادر درمان وجود دارد و وارد شدن به پیک سوم کرونا  کادر درمان را ناتوان خواهد کرد.

توان با اشاره به اینکه هفته آینده سیر اصلی شیوع کرونا را در شهرستان مشخص خواهد کرد ، گفت : نتیجه مسافرت ها در ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین برپایی مراسم عزاداری در برخی نقاط بدون توجه به پروتکل های بهداشتی در هفته پیش رو مشخص خواهد شد.

وی همچنین در خصوص بازگشایی مدارس اظهار داشت : با توجه به اینکه حضور در مدارس اختیاری اعلام شده است تعداد دانش آموزان در مدارس با پروتکل های بهداشتی مطابقت دارد و همچنین  نظارت روزانه توسط بازرسان شبکه بهداشت در مدارس صورت می گیرد.

توان گفت : با توجه به اینکه مدارس بتازگی باز شده اند در حال حاضر نمی توان در خصوص تاثیر بازگشایی مدارس در روند روبه رشد بیمارانکرونایی اظهار نظر کرد.

 محمودآباد یکی از شهرستان های ساحلی و گردشگرپذیر مازندران است که بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. این هرستان ساحلی یک بیمارستان درمانی با ظرفیت ۵۴ تخت دارای بخش های جراحی، کودکان و نوزادان ، آی سی یو و سی سی یو است که در حال حاضر بیماران کرونایی را نیز پذیرش می کند.

ویروس کرونا سی ام بهمن ماه سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار در بابل در مازندران شیوع یافت و در پیک دوم این بیماری که از نیمه دوم تیرماه در استان بار دیگر  روند صعودی به خود گرفت  و در حال حاضر بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ۶۸۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری می باشند.

محمودآباد نخستین شهرستان در مازندران بود که موج نخست شیوع ویروس کرونا را زودتر از سایر شهرستان ها پشت سر گذاشت و آخرین بیمار مبتلا ویروس کرونا در این شهرستان در موج نخست ۲۹ فروردین ماه امسال مرخص شد و تنها بیمارستان این شهرستان به روال عادی فعالیتش بازگشت .

اما در پی افزایشی شدن شیوع کرونا از نیمه دوم تیر ماه و ورود مازندران به پیک دوم شیوع این ویروس ، محمودآباد نیز همراه با دیگر شهرستان های استان به وضعیت قرمز کرونایی درآمدند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha