استاندار خراسان رضوی: سرخس موقعیت مناسبی برای فعالیت‌های تولیدی است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: منطقه آزاد اقتصادی سرخس موقعیت مناسبی برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در نقطه صفر مرزی است.

به گزارش روز پنجشنبه استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌ حسینی در نشست مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی سرخس، وظیفه شرعی و اخلاقی مدیران و مسوولان را ایجاد فعالیت‌های اقتصادی برای دستیابی به شغل پایدار عنوان کرد و افزود: منطقه خانگیران باید از حداکثر ظرفیت خود استفاده کند و به مدلی از سرمایه‌گذاری تبدیل شود.

وی ادامه داد: تلاش مسوولان، منطقه را متحول خواهد کرد و مردم سرخس از این تحول بهره‌مند خواهند شد.
استاندار خراسان رضوی نسبت به کاهش نرخ بیکاری به خاطر فعالیت‌های معین‌های اقتصادی در سرخس ابراز امیدواری کرد و گفت: شرکت‌های بزرگ دنیا از شرکت‌های کوچک پشتیبانی می‌کنند و ما نیز باید با حمایت از کسب و کارهای خرد و بنگاه‌های کوچک، خوداشتغالی ایجاد نموده و رضایت مردم را جلب کنیم.
در این نشست، موانع و مشکلات پروژه‌های گوگردی با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط بررسی شد و استاندار خراسان رضوی به نمایندگی از خانواده شهید سپهبد قاسم سلیمانی لوح یادبود شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد را دریافت کرد.
استاندار خراسان‌رضوی امروز همچنین به همراه جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، از چهار واحد در حال احداث تولید گرانول و بنتونیت، گرانول و اوره، پاستیل گرانولی، گوگرد بنتونیت و گوگرد مایع با حجم سرمایه‌گذاری ۲۴۵ میلیارد تومان و ۵،۲ میلیون یورو در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس بازدید کرد. همچنین طرح تولیدی و صنعتی از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی سرخس به بهره‌برداری رسید.

منطقه ویژه اقتصادی سرخس که به دلیل موقعیت جغرافیایی و راهبردی خود در کانون توجه کشورهای عضو اکو قرار گرفته است به عنوان دروازه طلایی ورود به کشورهای آسیای میانه، چین، روسیه و پل ارتباطی بازارهای مهم تجاری آسیای مرکزی با کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپا و کشورهای افغانستان و پاکستان شناخته می‌شود.

فعالیت این منطقه ویژه اقتصادی همزمان با افتتاح راه آهن مشهد - سرخس - تجن با حضور رهبران و نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور جهان در سال ۱۳۷۵ آغاز شد. این منطقه در ۱۵۰ کیلومتری شمال شرق مشهد و ۱۵ کیلومتری شهر سرخس، از شمال و شرق با کشور ترکمنستان هم مرز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =