کلنگ ساخت خانه امید بازنشستگان در سیستان و بلوچستان به زمین زده شد

زاهدان- ایرنا- کلنگ ساخت خانه امید بازنشستگان سیستان و بلوچستان با پیگیری استاندار این استان  پس از ۱۶ سال در زاهدان به زمین زده شد.

به گزارش ایرنا  احمدعلی موهبتی روزپنجشنبه در مراسم کلنگ زنی خانه امید بازنشستگان زاهدان اظهار داشت :  با توجه به سکونت ۱۳ هزار و ۶۰۰ کارمند بازنشسته در این شهر احداث خانه امید ضروری است. 
وی با ابراز خرسندی از آغاز عملیات خانه امید بازنشستگان در زاهدان بیان کرد: این مرکز در زمینی با ۸۰۰ مترمربع زیربنا، فضای سالن مطالعه، اتاق پزشک، سالن کنفرانس و تالار برگزاری مراسم برای  بازنشستگان احداث خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین بر ساخت خانه امید در شهرهای چابهار، ایرانشهر و زابل و احداث این خانه در زاهدان در کمتر از یک سال  تاکید کرد.
صحنه مدیرکل بازنشستگی سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: از سال ۸۶ به دنبال تاسیس خانه امید در زاهدان بودیم زیرا تاکنون موفق به اخذ مجوز نشده بود. 

 طرح‌های  تصفیه آب، زنبورداری، زنجیره ابریشم و صنایع خورشیدی در روستای حاجی آباد بخش مرکزی زاهدان از سایر طرح های پیشران سیستان و بلوچستان  است که  استاندار سیستان و بلوچستان از روند اجرای آن‌ها بازدید کرد. 

طرح نهال- آب، با ایجاد ظرفیت اشتغال با استفاده از تسهیلات صندوق بازنشستگی به میزان  یکهزار میلیون تومان، مشارکت ۷۰ میلیون تومانی سازمان‌های عضو هاسب و سرمایه گذاری یکهزار و ۸۰ میلیون تومانی زنجیره زیستی ارگانیا در حال اجرا و برای  ۴۰ نفر ایجاد اشتغال شده است.
با استفاده از  طرح نهال- آب به ۲۰روستا آبرسانی و ۴۰ هزار نهال مثمر از قبیل نهال توت غرص شده و زمینه پرورش کرم ابریشم  فراهم خواهد شد. 
به گزارش ایرنا گروه هدف اشتغال این طرحها مادران سرپرست خانوار و گروههای پشتیبان نوکارآفرینان جوان در سیستان و بلوچستان  است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =