رعایت چارچوب های قانونی و بهداشتی در انتخابات البرز

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در چارچوب قانون و رعایت اصول بهداشتی در حوزه انتخابیه کرج شامل شهرستان های اشتهارد ، فردیس و کرج دراین استان اندیشیده شده است.

عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در بازدید از سایت تجمیع آرا استان البرز افزود: بر این اساس نامزدها و مردم شریف البرز می توانند فردا ۲۱ شهریور ماه در نهایت آرامش، امنیت و رعایت پروتکل های بهداشتی پای صندوق های رای حاضر شوند.
وی ادامه داد: از البرز سه نماینده در کرسی مجلس شورای اسلامی حضور دارد که از این تعداد در انتخابات دور اول ۲ نماینده توسط آرا مردم مشخص شد و یک نماینده نیز از بین ۲ نامزد در مرحله دوم انتخاب می شود.
شهبازی گفت: ستاد انتخابات استان و فرمانداران شهرستان های کرج، فردیس و اشتهارد تمام اقدامات و برنامه ریزی لازم را داشتند تا در چارچوب قوانین انتخابات و دستورالعمل های بهداشتی، مردم در پای صندوق های رای حاضر شوند.
وی افزود: در رای گیری دوم  دور انتخابات مجلس شورای اسلامی، استفاده از استامپ و اثر انگشت برای پیشگیری از شیوع کرونا،حذف شده است.
استاندار البرز اضافه کرد: نامزدهای  البرز تبلیغات خود را در زمان مقرر و با رعایت قوانین در رسانه ها و بویژه رسانه ملی انجام داده اند و امید است نماینده سوم البرز نیز با رای بالا در مجلس شورای اسلامی حضور یابد.
وی گفت: به مردم قول می دهیم همانند دور اول، تمام دست اندر کاران انتخابات حافظ رای مردم هستند تا نماینده منتخب استان توسط مردم مشخص شود.
شهبازی افزود: امید است فردا شاهد حضور حداکثری مردم البرز در پای صندوق های رای باشیم.

ستان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان ، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد که ۱۱۵ نامزد در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به رقابت پرداختند.

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله اول " مهدی عسگری" و " علی حدادی " به ترتیب به عنوان نمایندگان مردم از  حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد و  حوزه انتخابیه طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس که دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است رقابت بین " فاطمه آجرلو" و " علیرضا عباسی" به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد.

حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و تا به این لحظه شورای  نگهبان ۲۱ شهریورماه را زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام  کرده است.

در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرج سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق های اخذ رای بودند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  روز جمعه دوم اسفندماه سال ۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =