۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۷
کد خبرنگار: 2180
کد خبر: 84034225
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۲ درصد مردم مه‌ولات غربالگری کرونا شدند

تربت‌حیدریه- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات از غربالگری کرونای ۷۲ درصد مردم این شهرستان در سومین مرحله اجرای این طرح خبر داد.

مهدی دهقان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سومین مرحله اجرای این طرح ۳۹ هزار و ۴۶۵ نفر از مردم مه‌ولات غربالگری کرونا شدند.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح که از ۱۰ شهریور ماه آغاز شد، ۶۲ نفر از کارکنان شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات شامل کارشناسان ستاد، ناظران مراکز بهداشتی، بهورزان، ماما و مراقبین سلامت از طریق سامانه ۴۰۳۰ مردم این شهرستان را غربالگری کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات گفت: کارشناسان این شبکه با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه یکپارچه بهداشت، با برقراری تماس با شهروندان، از آنان سوالاتی در خصوص علایم مربوط به ویروس کرونا پرسیدند.

وی رکن اصلی این طرح را پیشگیری و شناسایی افراد در معرض خطر عنوان کرد و افزود: این طرح ملی برای مسدود کردن سطح نفوذ ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن ارایه شده است.

دهقان ادامه داد: در سامانه ملی پایش کرونا به نشانی  Salamat.gov.ir، سووال‌هایی از مردم پرسیده شده و در نتیجه، آلوده بودن یا نبودن آنها به ویروس کرونا تشخیص داده می‌شود.

وی با بیان اینکه موارد علامت دار و مشکوک در این شهرستان در حال پیگیری هستند گفت: شهروندانی که تاکنون از شماره ۴۰۳۰ با آنان تماس گرفته نشده است می‌توانند با مراجعه به پایگاه بهداشت منطقه، اطلاعات خود را ثبت کنند.

شهرستان مه‌ولات با جمعیت حدود ۵۵ هزار نفر دارای یک بیمارستان، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی به مردم ارایه می‌دهند.
فیض آباد، مرکز این شهرستان در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha