۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84034222
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای تهران سالم شد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز - بیستم شهریور- با کاهش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۹۱ در شرایط سالم است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ساعت ۱۲ امروز کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس از جمله زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی و کودکان. ناسالم بود.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۵ امروز بر روی شاخص ۹۷ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۸، ازن با شاخص ۴۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۱ و منواکسید کربن با شاخص ۳۳ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه در منطقه یک با شاخص ۶۲، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۷ و پونک با شاخص ۶۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

همچنین ایستگاه‌های پارک قایم در منطقه ۱۸ شاخص ۱۵۲، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۴۸ و شریف در منطقه ۲ با شاخص ۱۲۸ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۲۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =