سازمان بازرسی موضوع مسمومیت برخی از اهالی روستای شیخ‌صله را بررسی کند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به مسمومیت تعدادی از اهالی روستای «شیخ‌صله» شهرستان ثلاث‌باباجانی تاکید کرد: سازمان بازرسی مساله مسمومیت برخی اهالی این روستا را به شکل ویژه بررسی کند و اگر قصوری هست آن را اعلام کند تا با برخورد مناسب شاهد تکرار این موضوع نباشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان که در استانداری کرمانشاه به منظور تودیع و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی نیز با دقت موضوع را تحت کنترل قرار دهد تا علاوه برحفظ سلامت مردم علت دقیق بروز حادثه مشخص شود.

وی اظهار داشت: در حادثه مسموم شدن اهالی روستای شیخ صله دانشگاه علوم پزشکی خدمات به موقع و مناسبی را به افراد بیمار ارایه داد و این خدمات همچنان تداوم خواهد داشت. 

وی افزود: اداره آب و فاضلاب تا زمان برقراری شبکه آب شرب نسبت به آبرسانی سیار و توزیع آب بسته بندی شده در میان اهالی روستا اقدام کند.

بنیاد مستضعفان در سرفیروزآباد خدمت‌رسانی می‌کند

 استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با بنیاد مستضعفان امضا شده است این بنیاد در راستای خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در منطقه سرفیروزآباد از توابع شهرستان کرمانشاه اقدام خواهد کرد.

بازوند افزود: در بخش سرفیروزآباد آسیب های اجتماعی و محرومیت هایی وجود دارد که باید برای برطرف کردن آن دست به اقدام زد.
وی گفت: براساس این تفاهم نامه، بنیاد مستضعفان نیز در کنار دولت به بحث خدمت رسانی در بخش سرفیروزآباد می پردازد.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی در زمینه محرومیت زدایی باید با بنیادمستضعفان همکاری داشته باشند افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک بنیاد مستضعفان در حوزه‌هایی همچون آبرسانی، اشتغال‌زایی، گازرسانی و بهبود راه‌ها اقدام کنیم.
ستاد انتخابات امین رای مردم است
استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات‌ مجلس شورای اسلامی در حوزه های کرمانشاه و اسلام آبادغرب و دالاهو از مردم خواست که همچون دور نخست حضور پر رنگی‌پای صندوق های رای داشته باشند.
بازوند، ستاد انتخابات را امین رای مردم دانست و گفت: دست اندرکاران انتخابات تعهد می دهند که همچون گذشته حافظان رای مردم باشند.
وی تصریح کرد: در انتخابات فردا در ۲ حوزه انتخابیه پروتکل های بهداشتی با دقت رعایت خواهد شد تا از شروع بیماری کرونا جلوگیری شود.
تجلیل از ۱۸ هزار پیشکسوت دفاع مقدس
استاندار کرمانشاه به هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: برای برگزاری باشکوه این هفته کمیته هایی مشخص شده است که اکنون در حال آماده سازی لازم است.
بازوند اعلام کرد: در استان کرمانشاه ۱۸ هزار پیشکسوت دفاع مقدس وجود دارند که در هفته دفاع مقدس از آنها ‌تجلیل خواهد شد.
وی همچنین بار دیگر به اجباری نبودن حضور دانش آموزان در کلاس های درس اشاره کرد و گفت: دانش آموزان می توانند از طریق آموزش های شبکه ی شاد و صدا و سیما نیز پیگیر دروس خود باشند.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: معلمان باید دانش آموزان ‌را فرزندان خود بندانند و برای حفظ سلامت آنها بیشترین تلاش را به کار بگیرند.
بازوند ادامه داد: پایانی برای ویروس کرونا مشخص نیست از این رو ما باید بتوانیم با این ویروس زندگی‌ کنیم.
انتقاد از حمل و نقل شهری
وی همچنین از سیستم حمل و نقل شهری کرمانشاه انتقاد کرد و گفت: با وجود تذکرات بسیار از زمان شروع بیماری کرونا تاکنون پروتکل های بهداشتی کماکان در اتوبوسرانی و تاکسیرانی رعایت نمی شود.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: مسئولیت این موضوع با شهردار است که باید به صورت ویژه در این زمینه نظارت داشته باشد و اقدامات لازم را انجام دهد.
بازوند همچنین به کسب رتبه برتر کمیته امداد کرمانشاه در زمینه اشتغالزایی در کشور اشاره کرد و گفت: بانک‌های استان در زمینه پرداخت تسهیلات برای اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد ۸۸ درصد همکاری داشتند که باید این آمار به حداکثر برسد.
وی با بیان اینکه سال ۹۹ با وجود درگیری با ویروس کرونا دولت نسبت به ابلاغ اعتبارات کار ارزشمندی انجام داد، گفت: کل اعتبارات ابلاغی سال گذشته کرمانشاه یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم در پنج ماه سپری شده از سال جاری یک هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان می رسد؛ سال ۹۸ تنها ۵۶ درصد اعتبارات استان تخصیص پیدا کرد در حالی که این امار از در پنج ماه امسال به ۷۶ درصد رسیده است.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه رییس جمهوری در ۷۰ روز گذشته سه پروژه بزرگ را به صورت ویدئو کنفرانس در کرمانشاه افتتاح کرده است، گفت: طرح گرمسیری که یکی از پروژه های عظیم کشور محسوب می شود گام بزرگی در راستای بهبود استفاده از منابع آبی و توسعه کشاورزی کرمانشاه است.
بازوند تاکید کرد: اگر با با مخارج امروز بخواهیم پروژه عظیم طرح گرمسیری را برآورد کنیم ارزش آن بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.
خدمات وزیر نفت به کرمانشاه
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به خدمات وزیر نفت در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: زنگنه فرزند برومند، دلیر، دلسوز و قهرمان کرمانشاه هستند که با تعصب خاصی توسعه استان در حوزه های مختلف را دنبال می کند.
استاندار کرمانشاه افزود: مهندس زنگنه در همان روز اول زلزله با هیات دولت به سرپل ذهاب آمد و آمادگی کامل وزارت نفت برای کمک به آسیب دیدگان را اعلام نمود و در طول این ایام کمک های بسیاری به زلزله زدگان کرد.
بازوند پروژه گازرسانی به نودشه و روستاهای منطقه اورامانات را یکی از کارهای ماندگار مهندس زنگنه توصیف کرد و گفت: طی سال های اخیر با همت و حمایت های ویژه ایشان، فاصله گازرسانی روستاهای استان با میانگین کشوری از ۲۱ درصد به ۵ درصد کاهش یافته است که یک جهش محسوس محسوب می شود و امیدواریم به زودی به میانگین کشوری دست پیدا کنیم.
وی تصویب پتروشیمی چهارم اسلام آبادغرب در شورای اقتصاد را یکی از کارهای ماندگار مهندس زنگنه برای مردم کرمانشاه برشمرد و گفت: عملیات اجرایی پتروشیمی چهارم با هفت هزار میلیارد سرمایه گذاری به زودی آغاز می شود و با اجرای این طرح شاهد یک تحول عظیم در اسلام آبادغرب خواهیم بود.
استاندار کرمانشاه افزود: همچنین مهندس زنگنه همچنان سخت پیگیر پروژه پتروپالایش آناهیتا هستند و با وجود ممنوعیت بخش دولتی در سرمایه گذاری، سهم ۳۳ درصدی سرمایه گذاری شرکت پخش و پالایش را حفظ کردند.
بازوند در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: در سال پایانی دولت مدیران نباید بی انگیزگی در خود احساس کنند و باید تا پایان دولت با همان انگیزه روزهای نخست برای مردم‌تلاش کنیم.