۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84034216
۰ نفر

برچسب‌ها

حدود ۵۰ درصد دانش آموزان البرز در مدارس حاضر شدند

کرج - ابرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: درهفته اول سال تحصیلی جدید به دلیل وضعیت کرونایی حدود ۵۰ درصد دانش آموزان دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم این استان در مدارس حاضر شدند.

سالار قاسمی روز پنجشنبه به ایرنا گفت: در قالب پروژه مهر و براساس دستورالعمل پروتکل های بهداشتی مدارس البرز برای سال تحصیلی جدید آماده شد اما حضور دانش آموزان از ۱۵ شهریورماه در کلاس های درس نشان می دهد که باز هم خانواده ها نگران حضور فرزندان خود درمدارس هستند.

وی با اشاره به اینکه از زمان بازگشایی بازدید میدانی از مدارس البرز آغاز شد، خاطرنشان کرد: هرروز از چند مدرسه در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش استان به صورت سرزده بازدید می کنم تا وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و آموزش را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دهم.

وی بیان داشت: در شرایط دشوار فعلی ارائه آموزش ها به صورت صرفا مجازی کار راحت تری برای آموزش و پرورش بود اما برنامه ریزی سال تحصیلی جدید، براساس سه سناریو وضعیت قرمز، زرد و سفید انجام گرفت تا دانش آموزان آسیب نبینند.

قاسمی با بیان اینکه برای ما دغدغه های مردم و اولیا قابل درک است، افزود: حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست و والدین می توانند فرزندان خود را به مدرسه نفرستند.

وی یادآورشد: خود من که هشتمین سالی است که درپست مدیرکلی آموزش و پرورش فعالیت دارم به اندازه امسال دغدغه و استرس برای بازگشایی مدارس نداشتم که این وضعیت نگرانی با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا در من برای خانواده آموزش و پرورش درالبرز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: هیچ رسانه و شبکه ای تاثیرگذاری آموزشی و مهم تر از آن اثر تربیتی نفس گرم معلم و بیان شیوای او را ندارد لذا تصمیم گیری برای آمدن یا نیامدن دانش آموزان به مدرسه و یا استفاده از آموزش غیرحضوری بر عهده خود والدین البرزی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرزادامه داد: درکلاس های درس این استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از حضور دانش آموزان استقبال می کنیم و هر روز نیروی انسانی فعال درپست های آموزشی، اجرایی، پرورشی و خدماتی در همه مدارس استان حضور دارند و آموزش حضوری درکلاس ها جریان دارد.

وی افزود: درسال تحصیلی جدید مدارس گروه بندی های لازم را انجام داده اند و دانش آموزان هر کلاس بر اساس تراکم و مساحت به دو تا سه گروه تقسیم شده بنابراین به صورت حداقلی و هر گروه حداکثر ۲روز درهفته به صورت حضوری آموزش می بینند.

وی قاسمی گفت: حضوردانش آموز در مدرسه نقش بی بدیلی در اجتماعی شدن، تربیت اجتماعی و مسوولیت پذیری آن ها دارد و دربازدید هایی که از مدارس داشتم، بسیاری ازدانش آموزان را دیدم که به علت دوری چند ماهه از مدارس اشتیاق زیادی برای بازگشت به کلاس های درس دارند.

وی تاکید کرد: امسال برای مبارزه با ویروس کرونا در مدارس استان البرز ۳ میلیارد تومان به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی اختصاص یافت.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =