۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84034214
۱ نفر

برچسب‌ها

آتش‌سوزی گسترده در بندر بیروت

تهران- ایرنا- شبکه خبری اسکای نیوز امروز(پنجشنبه) با انتشار تصاویری از وقوع آتش سوزی بزرگ در بیروت خبر داد.

به گزارش ایرنا، منابع لبنانی علت آتش سوزی در بندر بیروت را نامعلوم اعلام کرده‌اند. همچنین یک منبع آگاه نظامی لبنان محل آتش سوزی را یک انبار نفت در بندر بیروت اعلام کردند.

به گزارش شبکه های تلویزیونی لبنانی « ال بی سی » و « ام تی وی»، آتش سوزی در منطقه بازار آزاد بندر بیروت در انبار حاوی پس ماندها و رسوبات روغن ها و لاستیک های خودرو به وقوع پیوست .

ارتش لبنان و سازمان آتش نشانی هم اکنون در تلاش هستند، آتش را خاموش کنند . این در حالی است که گفته می شود مواد شعله ور شده خطرناک نیستند.  

همچنین شبکه اسکای نیوز گزارش داد که صدها لبنانی در حال ترک شهر بیروت هستند. این اقدام لبنانی‌ها احتمالا به علت تجربه تلخ آنها از حادثه انفجار بندر بیروت است که به دنبال آن ۱۹۰ نفر کشته و بالغ بر شش هزار و ۵۰۰ نفر زخمی شدند.
مدیر بندر بیروت در همین راستا این اطمینان را داده که این آتش سوزی منجر به انفجار نخواهد شد. 

این آتش سوزی به دنبال آتش سوزی سه شنبه هفته جاری در بندر بیروت روی داد . این آتش سوزی ها پس از انفجار ۱۴ مرداد گذشته نگرانی شهروندان لبنانی را برانگیخته است که با آتش سوزی در بندر بیروت آغاز شد.

سه‌شنبه ۱۴ مردادماه گذشته در پی وقوع آتش‌ سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و ۷۰۰ تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد و به دنبال آن ۱۹۰ نفر کشته و بالغ بر شش هزار و ۵۰۰ نفر زخمی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =