امام جمعه یزد: اسلام ستیزی حربه جدید استکبارجهانی است

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد در پیامی اهانت نشریه فرانسوی را به ساحت پیامبراکرم (ص) محکوم کرد و نوشت: هراز گاهی دست‌ها و قلم‌های فاسد صهیونیست ها و استکبارجهانی نقطه حساس اعتقادی مسلمانان را نشانه می‌رود تا اسلام‌گریزی و اسلام‌ستیزی را در جهان القاء و با راه‌اندازی جنگ ، اسلام را دین خشونت معرفی کنند.

به گزارش روز پنجشنبه دفتر آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، در این پیام آمده است: نفرین براین قلم‌های فاسد که قلب جهان اسلام را داغدار می‌کند و نفرین بر ذهن‌هایی که پشت این قلم‌ها می‌ایستد و به بهانه آزادی بیان مسلمانان را عزادار می‌کند و  نفرین بر این سیاست‌های آلوده و ننگین که شرافت،  انسانیت و حریت را آزادانه به بهای توهین به مقدسات می فروشد و کرامت انسان را فدا می کنند.

وی تاکید کرد: اینجانب همگام با مسلمانان جهان اهانت بعضی از جراید فرانسه یا هر جریده قلم به مزدی که در اروپا به ساحت رسول الله (ص) و قرآن کریم جسارت روا می دارد ،محکوم می‌ کنم و با صدای بلند فریاد می زنم نور خدا را با دهانتان نمی توانید خاموش کنید که خداوند نگهدار نور خود، دین خود، پیامبر خود و مقدسات خود است. 

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس یازدهم شهریور ماه جاری در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهنی را از  پیامبر اکرم(ص)  بازنشر کرد.

همچنین امروز  جمعی از طلاب و شهروندان یزدی با تجمع در مدرسه علمیه مصلی این شهر توهین این نشریه را به ساحت پیامبر (ص) محکوم کردند.

به گزارش ایرنا ، شرکت‌کنندگان در این تجمع با در دست داشتن پارچه نوشته هایی نسبت  به  اقدام توهین آمیز این نشریه به بهانه آزادی بیان اعتراض کردند و رسیدگی به موضوع و برخورد با آمران و عاملان این اهانت را خواستار شدند.

امام جمعه محمدآباد یزد هم در این تجمع گفت: دشمنان به بهانه آزادی بیان به ساحت پیامبر اسلام (ص) اهانت می‌کنند در حالی که خود اصلا به آن اعتقاد ندارند و از هیچ ظلمی علیه بشریت رویگردان نیستند.

حجت‌الاسلام سید محمدکاظم مدرسی افزود: راه برون رفت از دشمنی‌های استکبارجهانی و غرب تنها ایستادگی امت‌ها و ملت‌ها در برابر زیاده‌خواهی‌هاست و باید مسلمان از دین دفاع کنند.

در پی انتشار کاریکاتور موهن این نشریه  فرانسوی ،رهبر معظم انقلاب در پیامی با محکوم کردن این اقدام اهانت آمیز خاطرنشان کردند: گناه بزرگ و نابخشودنی یک نشریّه‌ی فرانسوی در اهانت به چهره‌ نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله علیه و آله) بار دیگر عناد و کینه‌ شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ مسلمانان را آشکار ساخت.

در  این پیام آمده است: بهانه‌ی آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه است.

هم اکنون در ۲۲ حوزه علمیه خواهران یزد سه هزار و ۲۰۰ طلبه در حال تحصیل هستند و تعداد برادران طلبه هم  در ۱۴ حوزه علمیه استان هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =