اخبار انتخابات مجلس یازدهم در گلستان

گرگان - ایرنا - هادی حق شناس استاندار گلستان ساعاتی پیش از برگزاری دور دوم انتخابات مجلس در چهار شهرستان غربی این استان؛ از ستاد انتخابات این شهرستانها سرکشی و آخرین وضعیت را با مسوولان و مجریان به بحث و گفتگو گذاشت.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا؛ همچنین دبیر ستاد انتخابات گلستان گفت که تمام شرایط و ملزومات برگزاری مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ٤ حوزه انتخابیه غرب استان برای فردا جمعه ۲۱ شهریور آماده است.

ملک حسینی هنگام بازدید از ستاد انتخابات در فرمانداری های بندرگز و گمیشان اظهار داشت: صبح امروز تبلیغات مجلس پایان یافت و لازم است هیات‌های اجرایی و نظارت با تشدید نظارت از هرگونه بروز تخلف در این زمینه جلوگیری کنند.

وی افزود: دور دوم انتخابات مجلس یازدهم تمام الکترونیک برگزار و نتیجه آن در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام خواهد شد.

به گفته وی ۱۹۸ هزار نفر در حوزه انتخابیه غرب استان گلستان شامل شهرستانهای گمیشان، ترکمن، بندرگز و کردکوی واجد شرایط رای دادن هستند و رای گیری از ساعت ۸ صبح فردا جمعه در ۲۴۴ شعبه آغاز می شود.

وی از رای دهندگان خواست هنگام رای دادن نوزدان و کودکان را همراه خود نداشته باشند.

فرماندار شهرستان گمیشان نیز در نشست عوامل اجرایی انتخابات در این شهرستان اظهار داشت:  ۶۰  نماینده شبکه بهداشت و درمان در تمامی شعب اخذ رای شهرستان بر اجرای پروتکل های بهداشتی نظارت دارند.

احمد دستمرد گفت: قبل از آغاز رای گیری از سلامت عوامل شعبه اطمینان حاصل شده است و تمام وسایل و تجهیزات شعب پیش از شروع رای گیری ضد عفونی می شود.

وی افزود: رای دهندگان هنگام مراجعه به شعب اخذ رای حتما باید از ماسک، خودکار شخصی و دستکش استفاده و فاصله اجتماعی را در تمام مراحل رعایت کنند.

فرماندار و رییس مرکز حوزه انتخابیه کردکوی نیز در آخرین جلسه هماهنگی با نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس گفت: برگزاری هرگونه تجمع انتخاباتی چه قبل و چه بعد از پایان انتخابات و اعلان نتایج ممنوع است ضمن اینکه حرمت ماه محرم و نیز پروتکلهای بهداشتی باید رعایت شود.

ابراهیم قدمنان افزود: صندوقهای اخذ رای در چهار شهرستان غرب استان گلستان ۲۴۴ صندوق است که از این میان ۲۳۰ مورد ثابت و ۱۴ صندوق سیار است.

وی اضافه کرد: ۷۶ صندوق رای برای اخذ رای اهالی شهر و روستاهای کردکوی و دو صندوق نیز در مناطق کوهستانی و سخت گذر شهرستان پیش بینی شده است.

همچنین سرپرست فرمانداری بندرترکمن گفت: ۳۳ شعبه در شهر ترکمن و ۲۶ شعبه در دو بخش مرکزی و سیجوال شهرستان با رعایت دستورالعمل بهداشتی ابلاغی از سوی ستاد انتخابات کشور آرای مردم را اخذ خواهند کرد.

سید صادق شیرنگی افزود: در مجموع حدود ۱۱۰۰ نفر عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی و نیروهای انتظامی و ستادی در امر برگزاری انتخابات شهرستان بندر ترکمن مشارکت دارند.

احمدی فرماندار بندرگز نیز گفت: در این شهرستان تمام تمهیدات لازم برای مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا بخت خود را برای رسیدن به کرسی بهارستان فردا امتحان خواهند کرد.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در انتخابات حوزه غرب گلستان شرکت کردند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

در انتخابات دوم اسفند پارسال ۱۲۹ کاندیدا برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه گلستان خود را در معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن قرار دادند که ۷۱ هزار نفر از رای دهندگان رای اولی بودند.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعه ۲۱ شهریور برگزار می شود.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =