مردم شیراز در محکومیت اهانت به مقدسات اسلام، اعتراض خود را فریاد زدند

شیراز-ایرنا- اقشار مختلف مردم شیراز در واکنش به اهانت نشریه فرانسوی به مقدسات اسلام و پیامبر عظیم‌الشان حضرت محمد مصطفی (ص) در مسجد جامع شهدا این شهر تجمع کردند و اعتراض خود را در این خصوص فریاد زدند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و عنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز همگام با مردم در این آیین شرکت کردند.

رییس مدرسه علمیه منصوریه شیراز، پنجشنبه در اجتماع مردمی که در محکومیت این اقدام نابخردانه گرد هم آمده بودند، گفت: تلاش دشمنان اسلام پیوسته برای خاموش کردن نور خداوند است.

حجت‌الاسلام علیرضا حدائق افزود: هیچکدام از پیامبران الهی در تاریخ به اندازه حضرت محمد(ص) مورد بی حرمتی قرار نگرفته است و بی‌شک توهین به پیامبر(ص) دلیل بر حقانیت پیروان رسول خدا است.

وی ادامه داد: اگر چه کافران در صدد فتنه برانگیزی هستند و شیطنت دشمنان تنها مربوط به دیروز و امروز نبوده بلکه فردا نیز وجود خواهد داشت، اما این هشداری است که مسلمانان آگاه باشند، چرا که دشمن در صدد تخریب است.

رییس مدرسه علمیه منصوریه شیراز اظهار داشت: دشمنان برای تخریب اسلام، داعش و وهابیت را پایه‌گذاری کردند و این همان شیطنتی است که در صدد خاموش کردن نور الهی است.

وی، یکی از دغدغه‌های صهیونیست‌ها را افزایش گرایش اروپایی‌ها به دین اسلام دانست و گفت: یکی از دلایل توهین به اسلام و مقدسات این دین الهی، زوال مدعیان تمدن دروغین امروز است.

حدائق بیان کرد: معنای آزادی بیان، هرگز بی بند و باری و توهین نیست اما متاسفانه امروز برخی آزادی را با لجام گسیختگی تعریف می‌کنند، در صورتی که این آزادی نیست بلکه اسارت در چنگال شیطان است.

در ادامه این تجمع، قطعنامه‌ای در پنج بند در محکومیت باز نشر کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نشریه فرانسوی نسبت به ساحت پیامبر اسلام و توهین به ارزش‌های دینی قرائت شد که شرکت‌کنندگان در این اجتماع با فریادهای الله‌اکبر آن را تایید کردند.

در بخش‌هایی از این قطعنامه آمده است: کلام وحی الهی پس از ۱۴۰۰ سال همچنان بزرگترین و پُر معناترین برنامه انسان ساز بشریت حاضر است، بشریتی که در دنیای کنونی بازیچه هوس دنیا پرستان و قدرت طلبان بوده است و پیامبر اعظمی که کلام وحی او برای مسلمانان سراسر عالم بلکه همه پیروان ادیان الهی و برای همیشه انسان‌ها، مسیر هدایت و تربیت است.

این قطعنامه افزوده است: با این اوصاف، دنیاپرستان و زورگویان عالم که فهمی از این همه عظمت قرآن کریم و برنامه‌های هدایت و انسان ساز پیامبر رحمت نداشته و همواره در مسیر جهالت و بلکه مخالفت با آن برآمده و با رفتار سخیف و موهن خود موجبات رنجش و بلکه به دردآوردن قلوب میلیون‌ها انسان عاشق اسلام عزیز، قرآن کریم و پیامبر مهر و محبت حضرت رسول اکرم را موجب شده‌اند.

در ادامه این قطعنامه عنوان شده است: بر این عقیده و باور هستیم که رفتار سخیف شخصی تندرو و آتش‌زدن قرآن کریم در سوئد و اقدام موهن مجله فرانسوی و بازنشر تصاویر توهین‌آمیز پیامبر اسلام، بخشی از برنامه اسلام‌ستیزانه آمریکای مستکبر و صهیونیست بین‌الملل علیه همه انسان‌ها و آزادگان و کشورهای حوزه مقاومت بوده که موجب رنجش و خشم مسلمانان در عالم به‌ویژه ملت شریف، مومن و انقلابی ایران اسلامی شده است. 

این قطعنامه افزوده است: مراتب نفرت و انزجار قلبی خود از اهانت وقیحانه و گستاخانه به کلام‌الله مجید و ساحت قدسی حضرت رسول اعظم در کشورهای غربی را اعلام و سکوت ذلت‌بار به بهانه واهی آزادی بیان سیاست‌بازان فرانسوی خاصه توجیهات غیرقابل قبول شخص رییس جمهور فرانسه را شدیداً محکوم می‌نماییم.

در قسمت دیگری از این قطعنامه بیان شده است: با هوشیاری و غفلت ننمودن از دسایس ضد بشری دشمن شماره یک بشریت، کماکان شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و ولد نامشروعش، رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی را ام الفساد قرن دانسته، هرگونه اقدام در راستای اسلام‌هراسی و حرکت‌های دشمنانه علیه مقدسات میلیاردها انسان آزاده را برگرفته از سیاست‌های خصمانه و توطئه‌های شیطانی آنها می‌دانیم. 

در این قطعنامه عنوان شده است: از همه جوامع بین‌المللی، همه آزادگان، مسلمانان جهان و دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی خاصه دستگاه دیپلماسی می خواهیم تا با اتخاذ موضع قاطع با هتاکی‌های بی‌شرمانه و گستاخی نسبت به مقدس‌ترین مقدسات، کلام وحی و پیامبر رحمت با اکتفا ننمودن به محکومیت حداقلی را خواهانیم.

توهین از روی کین

اجتماع امروز (بیستم شهریورماه ۹۹) که در مسجد جامع شهدا شیراز برگزار شد در پی فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس که روز گذشته (نوزدهم شهریورماه) با صدور بیانیه‌ای از مردم برای شرکت در این مراسم دعوت کرده بود، برپا شد.

این شورا در بیانیه خود عنوان کرده بود: اهانت وقیحانه صورت گرفته اخیر در کشورهای غربی به کلام الله مجید و ساحت قدسی رحمه للعالمین، نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) بار دیگر عناد و کینه شرارت بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب را با اسلام و جامعه مسلمانان آشکار ساخت.

در این بیانیه عنوان شده است: این اقدام خصمانه که توام با سکوت و حتی تایید ذلت بار سیاست بازان فرانسوی به بهانه واهی آزادی بود، ریشه در آموزه‌ها و سیاست‌های ضد اسلامی صهیونیست‌ها و دولت‌های استکباری دارد که هرچند یکبار بُروز می‌یابد.

در این بیانیه همچنین آورده شده است: در این بین، امت بیدار اسلام و ملت قهرمان ایران هیچگاه در برابر اینگونه اقدامات بی‌شرمانه سکوت نکرده و خشم و انزجار خود را به گوش عالمیان می رسانند.

بی‌شرمی و گستاخی به بهانه آزادی بیان

همچنین جامعه اساتید حوزه علمیه فارس نیز، امروز (پنجشنبه) در محکومیت توهین نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) بیانیه ای صادر کرد.

در قسمتی از این بیانیه آمده است: یک بار دیگر جهان ، شاهد اهانت بی‌شرمانه و گستاخانه غرب مدعی تمدن به ساحت مقدس بهترین آفریده الهی پیامبر اکرم (ص) بود، آن هم به بهانه آزادی بیان و آزادی اندیشه، زهی بی شرمی، دروغ و ریاکاری، آیا این مدعیان دروغین آزادی، کمترین اهانت که هیچ، کمترین انتقاد به اسراییل غاصب و کودک کش را نیز آزاد می‌دانند؟

این بیانیه افزوده است: اگر آزادی بیان و اندیشه حق همه انسان‌هاست، پس چرا از نظر این بی‌منطقان، هیچ کس مجاز به کوچکترین تحقیق در باره هلوکاست نیست و کیفر انتقاد به این ادعا، زندان، جریمه و بایکوت است؟

در بخش دیگر این بیانیه عنوان شده است: آیا رییس جمهور گستاخ فرانسه کفر گویی را هم آزاد می‌داند، انکار مشروعیت دولت جعلی اسراییل را تحمل می‌کند ؟! حقیقت آن است که دول استعمارگر غرب، اسلام راستین را مزاحم چپاولگری‌های خود می‌دانند و نگران رشد و توسعه روزافزون آن هستند و آزادی بیان و حقوق بشر، دستاویزی بیش نیست.

جامعه اساتید حوزه علمیه فارس در ادامه این بیانیه اظهار داشته است: این اقدام موهن را به شدت محکوم کرده، خواهان اقدام قاطع ملت‌ها و دولت‌های اسلامی در این زمینه هستیم.


نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی در صفحه نخست خود با انتشار مطلبی با عنوان "من شارلی هستم" اقدام به توهین به پیامبر اسلام (ص) نمود که با واکنش‌ مسلمانان رو به رو شد.
این نشریه یازدهم شهریورماه ۹۹ بار دیگر اقدام به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز خود کرد.
این اقدام موج محکومیت جهانی در ایران و دیگر کشورهای اسلامی را به دنبال داشت. از آن جمله، رهبر معظم انقلاب نوزدهم شهریورماه با صدور پیامی این اقدام نشریه فرانسوی را محکوم کردند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =