مردم شیعه و سنی زاهدان اقدام توهین‌آمیز نشریه فرانسوی را محکوم کردند

زاهدان- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تجمع مردمی در اعتراض به اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در پی توهین مجله فرانسوی به پیامبر اکرم (ص) امروز پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در زاهدان برگزار شد.

به گزارش ایرنا قشرهای مختلف مردم همیشه درصحنه زاهدان به همراه مدیران و  مسوولان و علما و روحانیون با تجمع در صحن مسجد جامع این شهر و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل ضمن محکوم کردن اقدام مجله فرانسوی، خواستار اتحاد مسلمانان در مقابل این قبیل حرکات ددمنشانه شده و این توهین را در امتداد تروریسم داعش علیه دین مبین اسلام دانستند.

عباس صفدری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمامی مسلمانان این حرکت وقیحانه و به دنبال آن واکنش غیرقابل قبول رییس جمهوری فرانسه را محکوم می‌کنند.

وی گفت: مردم ایران با هوشیاری در مقابل دشمنان شماره یک بشریت یعنی آمریکا و اسراییل ایستاده‌اند و  از همه جوامع بین المللی و آزادگان در جهان اسلام می‌خواهیم که نسبت به هتاکی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و قرآن کریم سکوت نکنند و مقابله با آنها را در دستور کار خود قرار دهند.

این تجمع اعتراضی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در صحن باز مسجد جامع زاهدان با شرکت قشرهای مختلف شیعه و سنی برگزار شد.

در پایان این تجمع قطعنامه ای قرائت شد که بخشی از آن آمده است: قرآن کلام وحی، سرچشمه همه کمالات و سبب تعالی، ترقی و هدایت جوامع و انسان ها می باشد و کلام وحی الهی پس از ۱۴۰۰ سال همچنان بزرگترین و پرمعناترین برنامه انسان ساز بشریت حاضر است.

بشریتی که در دنیای کنونی بازیچه هوس دنیاپرستان و قدرت طلبان بوده است و پیامبر اعظمی که کلام وحی او برای مسلمانان سراسر عالم بلکه همه پیروان ادیان الهی و برای همیشه انسانها، مسیر هدایت و تربیت است، با این اوصاف، دنیاپرستان و زورگویان عالم که فهمی از این همه عظمت قرآن کریم و برنامه های هدایت و انسان ساز پیامبر رحمت نداشته و همواره در مسیر جهالت و بلکه مخالفت با آن برآمده و بارفتار سخیف و موهن خود موجبات رنجش و بلکه به دردآوردن قلوب میلیون ها انسان عاشق اسلام عزیز، قرآن کریم و پیامبر مهر و محبت حضرت رسول اکرم(ص)  را موجب شده اند.

این قطعنامه می افزاید: هرچند بر این عقیده و باور هستیم که رفتار سخیف شخصی تندرو آتش زدن قرآن کریم در سوئد و اقدام موهن مجله فرانسوی و بازنشر تصاویر توهین آمیز پیامبر اسلام، بخشی از برنامه اسلام ستیزانه آمریکای مستکبر و صهیونیست بین الملل علیه همه انسان ها و آزادگان و کشورهای حوزه مقاومت بوده که موجب رنجش و خشم مسلمانان در عالم به ویژه ملت شریف، مومن و انقلابی ایران اسلامی بوده و اینکه در شرایط بحران کرونایی و ضمن رعایت همه گونه دستورالعمل های بهداشتی با حضور در صحنه و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه ای این حرکت سخیف را بخشی از برنامه عوام فریبانه مستکبران به سرکردگی آمریکا و صهیونیست دانسته و با حضور در این تجمع، مواضع انقلابی خود را با نوای حماسی " الله اکبر خامنه ای رهبر، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل" اعلام می داریم.

مردم زاهدان در این قطعنامه تصریح کردند: مراتب نفرت و انزجار قلبی خود از اهانت وقیحانه و گستاخانه به کلام الله مجید و ساحت قدسی حضرت رسول در کشورهای غربی را اعلام و سکوت ذلت بار به بهانه واهی آزادی بیان سیاست بازان فرانسوی خاصه توجیهات غیرقابل قبول شخص رییس جمهور فرانسه را شدیدا محکوم می کنیم.

از همه جوامع بین المللی و تمامی آزادگان و مسلمانان جهان و دولتمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی به ویژه دستگاه دیپلماسی می خواهیم تا با اتخاذ موضع قاطع با هتاکی های بی شرمانه و گستاخی نسبت به مقدس ترین مقدسات کلام وحی و پیامبر رحمت(ص) با اکتفا نکردن به محکومیت حداقلی را خواهانیم.

خیانت نابخشودنی سران نگون بخت امارات متحده عربی هم پیمان شیطان بزرگ به اسلام و مسلمین با پذیرش دد منشی عادی سازی روابط ذلت بار با رژیم جعلی و غاصب قبله اول مسلمین را شدیدا محکوم و نسبت به تکرار این جنایت و خیانت فراموش نشدنی توسط دیگر سران نابخرد برخی کشورهای عربی هشدار می دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =