فرماندار نیشابور:مشکل آب روستای حسین آباد جنگل به مرجع قضایی ارجاع شد

مشهد- ایرنا- فرماندار ویژه نیشابور گفت: اختلاف اهالی روستای حسین آباد جنگل این شهرستان با یک نهاد عمومی غیر دولتی به مراجع قضایی ارجاع شده است و منتظر پاسخ هستیم.

علیرضا قامتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز جلسه‌ای هم با حضور تعدادی از نمایندگان اهالی روستا در رابطه با این مشکلات  تشکیل شد.

اهالی روستای حسین‌آباد جنگل بخش میان‌جلگه نیشابور امروز با حضور در محل چاه عمیق شماره هفت این روستا متعلق به یکی از نهادهای عمومی غیردولتی به طرح مطالبات خود پرداختند و رسیدگی به وضعیت آب کشاورزی این روستا را خواستار شدند.

عضو شورای اسلامی روستای حسین آباد جنگل هم در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این نهاد، چاه آبی را که در این روستا وجود دارد به شخص دیگری اجاره داده است و با این که اهالی روستا اعلام کرده اند که حق اجاره آن را حتی جلوتر پرداخت می‌کنند ولی متاسفانه از اجاره دادن آن به اهالی امتناع می‌کند.

علی اکبر سالاری افزود: اراضی این روستا موقوفه است و حدود ۴۰۰ هکتار از آن در اختیار ۱۳۶ نفر از اهالی قرار دارد ولی از ۲ حلقه چاه آب متعلق به این نهاد در این منطقه هیچ کدام را به ما اجاره نداده اند و آب کافی برای کشاورزی نداریم.

مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است و روستای حسین آباد جنگل از توابع بخش میان‌جلگه شهرستان نیشابور در دهستان غزالی قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۶۲۷ نفر و ۱۴۹خانوار بوده ‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =