طرح اقدام ملی مسکن در کردستان به زودی عملیاتی می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: بزودی اجرای طرح اقدام ملی مسکن همزمان با سراسر کشور در این استان نیز عملیاتی می‌شود.

به گزارش ایرنا، شهرام ملکی روز پنجشنبه در جلسه شورای مسکن استان اظهار داشت: با هدف تسریع روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن بزودی با جانمایی و مکان‌یابی اراضی عملا عملیات اجرایی طرح در کردستان آغاز می شود.

وی افزود: در این راستا اداره کل راه و شهرسازی استان در اسرع وقت نسبت به ساماندهی و شناسایی متقاضیان ثبت نام شده و واگذاری زمین اقدام می‌کند تا مراحل بعدی طرح توسط متقاضیان و مجریان آغاز شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اضافه کرد: در این رابطه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن با تکمیل و واریز آورده خود در اسرع وقت نسبت به افتتاح حساب در بانک مسکن اقدام تا در ردیف واجدین شرایط طرح اقدام ملی لحاظ شوند.

ملکی گفت: در حوزه مسکن مهر نیز با برنامه ریزی به عمل آمده کلیه واحدهای باقی مانده در سطح استان در دولت تدبیر و امید با همکاری دستگاه‌های خدمات رسان و بانک‌های عامل و مجریان و مشارکت متقاضیان تعیین تکلیف و به صاحبان واحدها تحویل داده می‌شود.

بر اساس شیوه نامه طرح اقدام ملی تامین مسکن تاکنون بانک مسکن کشور تفاهم نامه احداث و تکمیل ۱۰۵ هزار واحد مسکونی شامل ۲۵ هزار واحد با  ستاد اجرای فرمان امام (ره)، ۳۰ واحد با شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید، ۲۰ هزار واحد با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۳۰ هزار واحد با سازمان ملی زمین و مسکن را منعقد کرده است.

طرح اقدام ملی مسکن به عنوان راهکاری از سوی دولت تدبیر و امید برای خانه دار شدن ۴۰۰ هزار خانوار از اقشار متوسط و کم درآمد برنامه‌ریزی و شده که کردستان از این تعداد سهم ۱۱ هزار و ۸۴۳ واحدی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =