کوهن:ترامپ درباره تصدی ۱۲ ساله ریاست جمهوری شوخی نمی‌کند

تهران- ایرنا- مایکل کوهن وکیل سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز گفت که ترامپ در مورد ماندن در منصب ریاست جمهوری به مدت ۱۲ سال دیگر شوخی نمی‌کند.

کوهن به شبکه خبری سی‌ان‌ان کشورش گفت: دونالد ترامپ معتقد است که وی باید حاکم و دیکتاتور ایالات متحده آمریکا باشد. او واقعا به دنبال تغییر قانون اساسی است. زمانیکه ترامپ در مورد ۱۲ سال دیگر (ریاست جمهوری) شوخی‌ می‌کند در واقع اصلا شوخی نمی‌کند، چرا که او به هیچ وجه حس شوخ طبعی ندارد.

وی در گفت وگو با دون لمون مجری شبکه سی‌ان‌ان تاکید کرد، زمانیکه او می‌گوید ۱۲ سال دیگر اگر در انتخابات پیروز شود به صورت خودکار از همان روز اول به این فکر می‌کند که چطور می‌تواند قانون اساسی را برای سومین دوره و سپس چهارمین دوره ریاست جمهوری خود تغییر دهد.

ترامپ در جریان کمپین انتخاباتی بارها ایده دوره سوم ریاست جمهوری را پیش کشیده است. وی ماه گذشته در یک گردهمایی در شهر اشکوش ایالت ویسکانسین مدعی پیروزی خود به مدت ۴ سال دیگر شد و گفت: "پس از آن، ۴ سال دیگر هم خواهیم داشت زیرا آنها جاسوسی کمپین من را کرده‌اند. باید یک دوره چهار ساله دیگر را داشته باشیم".  

کوهن ضمن هشدار نسبت به انتخاب دوباره ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، کاخ سفید را شبیه به یک مکتب فکری توصیف کرد که همه را از به چالش کشیدن رئیس جمهوری باز می‌دارد.

وی با اشاره به عزل و نصب‌های مکرر مقامات در کاخ سفید گفت: هرکس می‌خواهد در آنجا کار کند، خدا نکند حرف اشتباهی بزند، خدا نکند کار اشتباهی کند؛ در این آن صورت قطعا اخراج می‌شود.

به اعتقاد کوهن ترامپ همه رکوردها را زده است و قطعا رکورد تعداد زیادی انتصاب و انفصال افراد در دولت را نیز شکسته است.

این در حالی است که وی اخیرا در کتاب خود ترامپ را به عنوان فردی متقلب، دروغگو، شیاد، قلدر و نژادپرست توصیف کرده بود.

کوهن در سال ۲۰۱۸ به جرم خلاف مالیاتی و سخنان کذب در مورد تخلفات مالی انتخاباتی برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ مجرم شناخته شد که در نتیجه پروانه وکالت وی لغو شده و اکنون در حال گذراندن محکومیت سه ساله است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =