۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84034121
۰ نفر

برچسب‌ها

الحشد الشعبی در دو عملیات همزمان در غرب و شرق عراق

بغداد – ایرنا – نیروهای الحشد الشعبی همزمان امروز (پنجشنبه) دو عملیات امنیتی در شرق و غرب عراق آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، به دنبال رصد تحرکات تازه عناصر گروه تروریستی داعش، نیروهای الحشد الشعبی در استان الانبار و دیاله در غرب و شرق عراق، دو عملیات امنیتی برای سرکوب این گروه تروریستی آغاز کردند.
«قاسم مصلح» فرمانده الحشد الشعبی در استان الانبار در بیانیه ای گفته است که نیروهای الحشد الشعبی از بامداد امروز عملیات امنیتی را برای دنبال کردن داعش در غرب الانبار به سمت مرزهای عراق با سوریه آغاز کردند.
وی افزود که عملیات امنیتی با حضور چهار تیپ الحشد الشعبی به منظور پیگیری چند هدف مهم در صحرای الانبار آغاز شده است.
مصلح ادامه داده است که طبق گزارش های امنیتی، در صحرای الانبار در غرب استان، شماری از هسته های تروریستی شناسایی شده که با توجه به اطلاعات موجود، عملیات برای سرکوب و پاکسازی این هسته های تروریستی صورت گرفته است.
همزمان فرماندهی عملیات مشترک نظامی عراق نیز در بیانیه ای جداگانه اعلام کرد که نیروهای الحشد الشعبی برای پاکسازی منطقه «زور» در جوار رودخانه دیاله در شرق عراق، عملیات جدید امنیتی آغاز کردند.
این فرماندهی در بیانیه اش خاطر نشان ساخته است که نیروهای الحشد الشعبی با همکاری نیروهای زمینی ارتش دست به این عملیات مشترک زده اند.
همزمان با این عملیات ها در شرق و غرب عراق، فرماندهی مشترک نظامی دایره عملیات پیگرد افراد تحت تعقیب و جمع آوری سلاح غیر مجاز را به کرکوک و میسان در شمال و جنوب شرقی عراق نیز توسعه داد.
فرماندهی مشترک نظامی عراق از اوائل هفته جاری این عملیات را در بغداد و بصره به طور همزمان آغاز کرده بود و اینک عملیات به شهرستان «الحویجه» (غرب کرکوک) و میسان در شمال و جنوب شرقی عراق نیز گسترش یافته است.
نیروهای امنیتی عراق در منطقه «عین الحصان» در جنوب استان نینوا، عملیات امنیتی جدیدی برای جست و جو و پاکسازی منطقه از عناصر تروریستی آغاز کردند.
این عملیات ها به دنبال افزایش تحرکات هسته های داعش در این استان ها و همچنین با هدف اعمال قانون و جمع آوری سلاح های غیرمجاز و بهبود اوضاع امنیتی در عراق آغاز شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =