امام جمعه بندرانزلی : انقلاب اسلامی حرکتی آگاهی بخش در جهان است

رشت – ایرنا - امام جمعه رشت با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حرکت نوید بخش در راستای قیام سراسر شور، حماسه و پیروزی کربلا است ، گفت: این انقلاب در طول ۴۱ سال حرکت آگاهی بخش و کوبنده شرک و نظام سلطه توانست گستره عظیمی در جهان پیدا کند که موجب هراس و وحشت دشمنان شد، اوج این حرکت را در سال گذشته در اربعین حسینی مشاهد کردیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در مراسم تجمع  محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت نورانی قرآن کریم و رسول اعظم (ص) در گلزار شهدای رشت افزود: ۱۴۵۵ سال است که جهان کفر و شرک با همه توان خود در همه جبهه ها به ویژه با دستان خائنان، قلم های مزدور، دهان های آلوده و ثروت های کثیف در صدد مقابله، هتک حرمت ، از بین بردن اسلام و مقدسات اسلامی انواع شیوه ها را به کار گرفتند و در راس این مقدسات ساحت نورانی قرآن کریم و شخصیت والا و وجود مقدس پیغمبر (ص) است.

وی با اشاره به جنگ ها و اهانت ها در سال ۶۱ هجری در واقعه کربلا اظهار داشت: در قرآن کریم آمده است که خیلی ها خواستند در طول تاریخ اسلام نام پیغمبر را از بین ببرند اما خداوند اراده کرده این نور در عالم فراگیر شود لذا انقلاب اسلامی یک حرکت نوید بخش در راستای قیام سراسر شور، حماسه و پیروزی کربلا است برای اینکه انسان های گمراه را نجات دهد و مسیر را برای آنها روشن کند.

وی بیان داشت: سال گذشته در سراسر دنیا دل های عاشقان و انسان های آزاده در کربلا حضور یافتند و شعار حب الحسین یجمعنا در جهان مخابره شد اما امسال با فراگیری ویروس کرونا این راه احتمالا بسته شده و شعار امسال، ما ملت امام حسینیم، است که شهید سلیمانی این جمله پرمعنی را بیان کرد و شعار سال جاری نیروهای عاشورایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه  این شعار به معنی شهادت طلبی ما نیست بلکه روحیه شهادت طلبی در جامعه ما وجود دارد این شعار به این معنی است که استکبار و دشمنان اسلام بدانند که ما پیروز این میدان هستیم، اضافه کرد:  آنهایی که می خواستند انقلاب اسلامی در مرزهای خود محصور شود و در صدد بودند و هستند تا انقلاب اسلامی را براندازند بدانند که ما ملت امام حسینیم و پیروز این میدان بوده ایم و هستیم.

امام جمعه شهرستان بندرانزلی خاطر نشان کرد: اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و قرآن کریم و حمایت از این رفتارهای ددمنشانه،  خود نشانه پیروزی انقلاب اسلامی است اگر ما پیروز این میدان نبودیم این دشمنی ها و جنایت ها معنی نداشت.

وی بیان داشت: امروز مرگ بر آمریکا نه از ایران اسلامی و کشورهای مسلمان بلکه از حلقوم شهروندان آمریکایی به گوش استکبار می رسد و این پیروزی ماست در فرانسه نیز حرکت های اعتراضی  عدالت خواهی و آزادی طلبی  از انقلاب اسلامی نشات گرفته است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به فرمایشات رهبری در محکومیت اهانت به ساحت نورانی قرآن کریم و پیامبر اسلام که فرمودند ما نباید از توطئه های دشمنان در منطقه غافل شویم، اظهار داشت: امروز در منطقه و جهان اسلام دو حرکت و اقدام انجام شده و در حال انجام است، یک حرکت مذبوحانه سازش با رژیم صهیونیست و بازکردن پای بشریت در منطقه ما که قطعا شکست خورده و خواهد خورد و در مقابل آن یک حرکت مقتدرانه و پیروزمندانه در خط مقاومت و نیروهای مقاومت وجود دارد.

امام جمعه بندرانزلی بیان داشت: در این تجمع و تجمع های دیگری که در کشور انجام می شود از مسئولان و دولتمردان می خواهیم در برابر این اهانت ها موضع قاطع و صریح داشته باشند و حداقل ما از سایر کشورهای اسلامی باید جلوتر باشیم ، باید به دولت فرانسه تذکر داده می شد و حداقل سفیر فرانسه احضار و اخراج او از ایران انجام می گرفت.

وی با بیان اینکه بایستی برخورد قاطع انجام می گرفت، اضافه کرد: معتقدیم که باید حداقل آنهایی که در ارتباط با برجام تلاش هایی با مکرن داشتند یک بار برای حمایت از کشورهای اسلامی با او تماس می گرفتند و این رفتار فرانسه را محکوم می کردند.

امام جمعه شهرستان بندرانزلی با اشاره به محدودیت های کرونا و اینکه این موضوع نباید بهانه ای برای اروپایی ها و اهانت به ساحت مقدس شود، تصریح کرد: از مسئولان کشور می خواهیم در اهانتی که با ساحت مقدس و قرآن کریم شده حداقل از ورود و خروج و استفاده از کالاهای فرانسه خودداری شود.

اجتماع مردم استان گیلان در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اعظم (ص) روز پنجشنبه در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =