چهار هزار و ۶۶۷ مورد بازررسی از واحدهای صنفی جوانرود انجام گرفت

کرمانشاه- جوانرود- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت جوانرود گفت: چهار هزار و ۶۶۷ مورد بازرسی امسال از واحدهای صنفی این شهرستان انجام گرفته است.

مهدی رحمانی روز پنجشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار جوانرود افزود: در این راستا برای ۸۹ واحد صنفی متخلف پرونده تشکیل و صاحبان این واحدها ۲۷۰ میلیون تومان جریمه شدند.

وی اظهارداشت: گرانفروشی، کم فروشی و درج نکردن قیمت از مهمترین تخلف های این واحدهای صنفی است.

رحمانی یاد آور شد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۹۸ تن برنج هندی، ۷۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز، ۲ تن گوشت مرغ منجمد و ۱۵۰ تن شکر در راستای تنظیم بازار در این شهرستان جذب و توزیع شده است.

رییس اتاق اصناف شهرستان جوانرود نیز گفت: در ۲ ماه گذشته ۲ هزار و ۳۴۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان انجام گرفته است.

اقبال حسیتی افزود: در این راستا  ۲۱۰ پرونده برای واحدهای صنفی متخلف تشکیل و این واحدها نیز ۳۹ میلیون نومان  جریمه شدند.

معاون فرماندار جوانرود  هم بیان اینکه نظارت بر بازار باید بیشتر و مستمر باشد، افزود: تامین به موقع کالاهای مورد نیاز مردم، قیمت گذاری‌ها و نظارت بر واحدهای صنفی از وظایف ستاد تنظیم بازار است و در این زمینه باید کارها با دقت و کار کارشناسی شده صورت پذیرد.

کمال شهسواری، بر نظارت بیشتر برکار نانوایی ها تاکید کرد و افزود: در رابطه با کم فروشی برخی نانوایی ها گزارش هایی رسیده است که با توجه به افزایش قیمت نان بایستی نظارت بیشتری بر کیفیت، بهداشت و وزن نان صورت گیرد.

شهرستان جوانرود  با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.