استاندار: مدیران کرمان به مقوله مقابله با قاچاق وارد شوند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: مدیران این استان باید به ‌مقوله مقابله با قاچاق کالا بیشتر از گذشته اهمیت بدهند و ضمن هماهنگی و همکاری به امر مبارزه با کالای قاچاق وارد عمل شوند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان افزود: موضوع قاچاق بسیار مهم است و در صورتی که کنترل نشود آسیب‌های دیگری همچون اوضاع اقتصادی و گرانی به‌دنبال دارد و بر قیمت کالا وضعیت اقتصادی تاثیر می گذارد.

وی اظهار داشت: مدیران به تصمیمات استان کرمان پایبند باشند و مصوبات بیش از پیش باید اجرا شود و تصمیمات ناقص و یا اشتباه باید تغییر یابد که در این زمینه برخی مصوبات کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان تکمیل شده و مابقی قابلیت اجرا دارد.

استاندار کرمان ادامه داد: معاونت امنیت اقتصادی به ناجا اضافه شده و پس از آن کشفیات ۶۵ درصد به لحاظ ریالی رشد داشته که این امر نشان از فعال بودن نیروهای این نهاد دارد.

وی تصریح کرد: در صورت کنترل نشدن مبادی ورودی شهرها، کنترل کالای قاچاق در فروشگاه‌ها بر عهده اصناف است و دانشگاه علوم پزشکی بر داروخانه ها نظارت کند. 

فدائی افزود: مقرر شد نقل و انتقال و جابه‌جایی دام‌ بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب شود و دامپزشکی بدون پلاک مجوزی صادر نکند و مجوز دام‌های عشایر منوط به تایید اداره عشایری است.

وی بیان داشت: دستورالعمل دستگاه‌ها برای قاچاق کالا و ارز باید بررسی و اشکالات کشف، اعلام و اصلاح ‌شود.

استاندار کرمان همچنین به مصوبه ۱۶ دی ۹۷ مبنی بر جابجایی دام بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می‌شود گفت: این مصوبه شامل جابه‌جایی دام عشایر نیز هست اما شامل شتر نمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =