۷۰ هزار ماسک کشف شده در اختیار مدارس لارستان قرار می‌گیرد

لارستان – ایرنا- معاون امور عمرانی فرماندار لارستان گفت: ۷۰ هزار ماسک کشف شده از قاچاقچیان و احتکارکنندگان با هماهنگی و همکاری دادستانی و دستگاه قضایی و همچنین نیروی انتظامی در اختیار دانش آموزان نیازمند این منطقه قرار می گیرد.

احمد دلاور پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگا ایرنا اظهار داشت: این ماسک ها  ظرف یک ماه گذشته تاکنون در شهرستان لارستان کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد:هماهنگی های اولیه در این زمینه انجام شده و این تعداد ماسک کشف شده در اسرع وقت تحویل آموزش و پرورش لارستان خواهد شد تا به فراخور نیاز در اختیار مدارس و دانش آموزان نیازمند قرار گیرند.

وی با اشاره به وضعیت بازگشایی مدارس در لارستان گفت: آموزش و پرورش و مدیران مدارس در حد توان و با توجه به سیاست های ابلاغی ستاد مدیریت کرونا زیرساخت ها و امکانات لازم بهداشتی و تدابیر و تمهیدات لازم را در زمینه حضور بدون دغدغه دانش آموزان در کلاس درس فراهم کرده اند.

دلاور بیان کرد: بر اساس اعلام رئیس آموزش و پرورش،زمان برای هر کلاس درس حدود ۳۵ دقیقه در نظر گرفته شده و میزان حضور دانش آموزان در مدرسه در طول یک روز از حدود دو ساعت نباید بیشتر باشد.

وی افزود: چینش و تنظیم صندلی ها ، استفاده از مواد ضدعفونی و الزامی بودن استفاده از ماسک برای دانش آموزان و معلمان نیز از ضروریات و دستورالعمل های ابلاغی ستاد مدیریت کرونا در سطح مدارس است که همه مدارس و مدیران و معلمان ملزم به رعایت این مسایل هستند.

وی همچنین به برخی چالش ها و دغدغه های معلمان ، دانش آموزان و والدین در زمینه بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: یکی از نگرانی های مهم اعتمادسازی در بین خانواده ها در زمینه رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و رفع نگرانی ها برای تضمین سلامت دانش آموزان است که مسئولان و مدیریت اجرایی و اداره آموزش و پرورش لارستان باجدیت و حساسیت این موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند.

دلاور گفت: همه این دغدغه ها و نگرانی ها بیش از خود خانواده ها به معلمان و مدیران مدارس گوشزد شده و ضمن آنکه بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش نیز اجباری برای حضور دانش آموز بر سر کلاس درس نیست.

معاون فرماندار لارستان گفت: شرایط حضور دانش آموزان در مدارس فنی و حرفه ای و هنرستان ها و همچنین موضوع ایاب و ذهاب و سرویس مدارس از دیگر دغدغه های موجود والدین و مسئولان امر است که تاکنون دستورالعمل خاصی در این زمینه اعلام نشده و بدون شک تا اوایل مهر نیز شرایط و تمهیدات جدیدتری در حوزه بازگشایی مدارس ابلاغ خواهد شد.

شناسایی ۲۰۰ دانش آموز مستعد نیازمند در لارستان

مدیر آموزش و پرورش لارستان نیز گفت: موضوع تحویل ۷۰ هزار ماسک نیز به این اداره اعلام شده و قرار است ظرف هفته آینده با هماهنگی دستگاه قضایی در اختیار این نهاد قرار گیرد و پس از آن در سطح مدارس و بین دانش آموزان نیازمند توزیع شود.

مهدی اسماعیلی درمصاحبه با ایرنا افزود: تعداد ۲۰۰ دنش آموز نیازمند مستعد و نخبه در لارستان شناسایی شده اند که آموزش و پرورش با همکاری خیرین به دنبال رفع نیازهای آموزشی و تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز آنهاست.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید، از مجموع ۲۶۰ مدرسه شهری و روستایی این شهرستان، دانش‌آموزان ۲۵۱ مدرسه به اینترنت دسترسی دارند.

اسماعیلی اظهار داشت: مدیران ۹ مدرسه در مناطق روستایی این شهرستان اعلام کرده‌اند که دانش‌آموزان این مدارس دسترسی به اینترنت ندارند.

۱۵ شهریور امسال همزمان با سراسر کشور، ۲۴ هزار دانش آموز لارستانی، سال تحصیلی جدید (۱۳۹۹- ۱۴۰۰) را با توجه به شرایط کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قالب ۲۶۰ فضای آموزشی و یک هزار و ۲۵۰ کلاس درس آغاز کردند.

از این تعداد ۱۳ هزار و ۹۰۰ نفر در مقطع ابتدایی، پنج هزار و ۷۰۰ نفر در مقطع متوسطه اول و چهار هزارو ۵۰۰ نفر در مقطع متوسطه دوم به تحصیل اشتغال دارند.

لارستان به مرکزیت لار از شهرستان های جنوبی فارس است که فاصله مرکز آن با شیراز حدود ۳۸۰ کیلومتر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =