پیش بینی صندوق های سیار ویژه افراد دارای علایم کرونا در البرز

کرج - ایرنا - دبیر ستاد انتخابات استان البرز از مردم خواست تا اگر به بیماری کرونا مبتلا شده اند یا علایم کرونا دارند از صندوق های سیار که به همین منظور است پیش بینی شده، استفاده کنند.

مریم اسماعیلی فرد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان توصیه های بهداشتی برای حضور در دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرج افزود:  با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا هنگام رای گیری نیازی به ثبت اثر انگشت نیست.

وی ادامه داد: تمام  وسایل و تجهیزات شعب اخذ رای قبل از شروع ضد عفونی می شوند و   قبل از آغاز رای گیری از سلامت عوامل شعبه اطمینان حاصل  شده است .

اسماعیلی فرد گفت: رای دهندگان هنگام مراجعه به شعب اخذ رای حتما باید از ماسک استفاده کنند و بهتر است از دستکش نیز استفاده و فاصله اجتماعی را در تمام مراحل اخذ رای رعایت کنند.

دبیرستاد انتخابات استان البرز اظهار داشت:  برای نوشتن رای حتما از خودکار شخصی استفاده شود و با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا   توصیه می شود  از همراه داشتن کودکان و خردسالان در شعب خودداری شود .

وی در ادامه به توصیه های انتخاباتی پرداخت و افزود:  رای گرفتن از افرادی که داخل شعبه حضور ندارند امکان پذی نیست و جرم انگاری شده است.

اسماعیلی فرد اضافه کرد:  افراد ناتوان و کم سواد یا بی سواد افراد امینی را برای اخذ رای همراه خود بیاورند و  هرچند اعضای شعبه از معتمدین محلات هستند اما هیچ یک از اعضای شعبه حق نوشتن رای برای رای دهندگان یا دادن نظر و پیشنهاد را ندارند.

وی یادآورشد: رای دادن را به ساعتهای پایانی موکول نکید با توجه به شرایط خاص امکان دارد زمان رای گیری تمدید نشود و از تجمع داخل یا خارج از شعب خودداری کنید. بعد از دریافت برگ رای و نوشتن رای در اولین فرصت شعبه را ترک کنید.

دبیرستاد انتخابات استان البرز افزود:  قبل از حضور در شعبه نامزد مورد نظر خود را انتخاب کنید و صحبت در صف و داخل شعبه به منزله تبلیغات است.

وی خاطرنشان کرد:  شهروندان گرامی ضروری است هنگام حضور در شعبه از همراه داشتن تبلیغات و نشانه های تبلیغاتی جدا خودداری کنند و   رای خود را خوش خط و خوانا روی برگ انتخابات و در قسمت تعیین شده بنویسید.

اسماعیلی فرد تاکید کرد:  در صورت مشاهده هرگونه تبلیغات، خرید و فروش رای و موارد مشکوک حتما موضوع را با نماینده هیات نظارت بر انتخابات که در شعبه های اخذ رای هستند درمیان بگذارید.

وی ،  شرایط رای دهندگان را حداقل ۱۸ سال تمام یعنی متولدیدن ۹۹.۶.۲۱ به ماقبل اعلام کرد و گفت: تمام  رای دهندگان مرحله دوم باید منحصرا در حوزه انتخابیه ای که مرحله اول انتخابات رای داده اند شرکت کنند یا در مرحله اول در هیچ یک از حوزه های انتخابیه رای نداده باشند.

دبیرستاد انتخابات استان البرز بیان داشت: باید   هنگام مراجعه به شعب شناسنامه و کارت ملی به همراه داشته باشید.

حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است .  در دور نخست تکلیف یک کرسی از سهمیه این حوزه انتخابیه مشخص شد و رقابت برای تعیین تکلیف کرسی دوم  بین ۲ داوطلب  به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد.

  حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و  در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرج سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق های اخذ رای بودند.

  انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  روز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.

درمجموع در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرج  ۹۰۸ شعبه اخذ رای پیش بینی شده که از این مجموع ۸۳۴ شعبه شهری ، ۳۶ شعبه روستایی و ۳۸ شعبه سیار هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =