امکانات دولتی متعلق به مردم است و نباید مورد سوءاستفاده واقع شود

ساوه - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه گفت: مسئولان و کارکنان دستگاه های اجرائی و اداری باید بدانند که امکانات اداری و موقعیت های شغلی که در اختیار آنها قرار گرفته در اصل حق الناس و متعلق به مردم است و نباید از آنها سوء استفاده نمایند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «محمد سبزی» روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ساوه که در فرمانداری برگزار شد، افزود: حق الناس در دین اسلام بسیار مورد توجه است و مسئولان و کارکنان ادارات اگر این مساله مهم را مراعات نکنند حق بزرگی از مردم بر گردنشان خواهد ماند.
وی گفت: گاه گزارشهایی در مورد تردد با خودروی دولتی در ساعات غیر اداری به باغات اطراف و خارج از شهر دریافت می کنم که نمونه بارز نادیده گرفتن حق الناس است و مدیران باید از این موضوع جلوگیری کنند.
نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: در دوره کوتاه خدمتی لازم است نسبت به حق مردم سهل گیر و نسبت به سوءاستفاده کنندگان از بیت المال سختگیر باشیم.

وی به مواردی از رفتارهای مدیریت شهری در مناطق محروم و حاشیه ای اشاره کرد و گفت:‌ در شرایط اقتصادی کنونی که توان مالی و درآمدی خانواده ها پایین آمده است نباید با اعمال برخی قوانین خلق الساعه و رفتار سلیقه ای در مورد ساخت خانه افراد محروم آن هم در کوچه ای که همه منازل آن ساخته شده و دارای زیرساخت است به شهروندان فشار آورد بلکه باید ضمن مراعات قانون نسبت به آنها با سهولت رفتار و مشکل شان را حل کرد.

سبزی تاکید کرد: در مورد تضییع حقوق مردم تلاس می کنم که از موضع نظارتی و شانیت نماینده مجلس شورای اسلامی رفتار کنم تا تبعیضی میان شهروندان وجود نداشته باشد.
وی تاکید کرد: باید سرمنشا فساد و جرم را بخشکانیم و با زمین خواری و دست درازی ها به بیت المال مقابله جدی کنیم.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت گفت:‌ دستگاه های نظارتی ساوه در کنار رفتار قانونی باید از زمین خواری و تفکیک اراضی و فروش آنها به اقشار محروم و کارگران جلوگیری کنند.
سبزی اظهار داشت:‌ باید از مدیرانی که با روحیه جهادی در خدمتگزاری مردم حاضر هستند قدردانی شود.
وی گفت: از مدیران انتظار داریم که مشکلات شهر و روستا در سطح شهرستان های ساوه و زرندیه را احصاء و اطلاع دهند تا به عنوان نماینده آنها در مراجع کشوری و وزارتخانه ها پیگیری کنم.
وی همچنین به برخی افراد که از عنوان نماینده مردم در مراجعه به برخی ارگان ها به گفته او سوء استفاده می کنند، هشدار داد و افزود: در مواردی افرادی از اعتبار نماینده سوءاستفاده کرده اند و با برخی مدیران ارتباطاتی گرفته اند در حالیکه تنها یک نماینده دارای حق امضاء در دفتر نماینده مردم ساوه و زرندیه داریم و از مدیران می خواهم به کسی که خود را متصل به نماینده معرفی می کند توجه نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =