خرید تضمینی گندم در زنجان ۱۰ درصد بیشتر از هدف گذاری، محقق شد

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: امسال بیش از ۳۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان در این استان خریداری شد که این رقم ۱۱۰ درصد میزان هدف گذاری خرید تضمینی محصول راهبردی گندم را محقق ساخت.

به گزارش ایرنا فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد، افزود: سال گذشته نیز ۸۰ درصد گندم تولیدی استان از کشاورزان خریداری شد و زنجان در این زمینه رتبه نخست را در بین استان های شمال غرب به دست آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تعریف ۲۷ پروژه جهش تولید در استان اشاره کرد و ادامه داد: این طرح ها طی امسال به بهره برداری می رسند.

حقیقی ادامه داد: برای اجرای طرح های جهش تولید پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک ها جذب شده که تاکنون اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان آن نهایی شده است.

 وی با بیان اینکه بخشی از نقشه راه جهش تولید در استان ناظر بر تصمیمات اتخاذ شده است، گفت: در این راستا قرار شد از هر دستگاه اجرایی ۲ جوان تا ۳۸ سال سن برای گذراندن دوره آموزشی برای ورود به چرخه مدیریت انتخاب شوند که تا کنون ۴۰ درصد از این جوانان در پست های مدیریتی منصوب شده اند.

استاندار زنجان به پیشتازی این استان در اجرای پنجره واحد سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: راه اندازی مرکز تبادل داده بین دستگاهی سرعت عمل این طرح را زیاد می کند و این موضوع در دستور کار است.

وی اظهار داشت: در حوزه کشاورزی نیز یکی از موضوعات مهم رفع تداخلات اراضی بود که زنجان در این زمینه در اجرای کاداستر زمین های کشاورزی رتبه نخست را در کشور دارد.

حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود به تولید روزانه ۷۰۰ هزار ماسک در استان اشاره کرد و افزود: ۳۰۰ هزار عدد از این ماسک ها با قیمت هزار تومان و در مدارس با قیمت ۹۰۰ تومان و ۴۰۰ هزار عدد نیز با قیمت یک هزار و ۳۰۰ تومان به مردم عرضه می شود.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به سازماندهی کمک های مومنانه به ارزش ۳۳ میلیارد تومان به جای اجتماع عزادارن در یوم العباس اشاره کرد و گفت: محرم و یوم العباس زنجانی در سال جاری مایه مباهات در کشور شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha