۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۳
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84034015
۷ نفر

برچسب‌ها

 ۷۰ مدرسه سروآباد به اینترنت پرسرعت متصل است

سنندج - ایرنا - فرماندار سروآباد با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ مدرسه این شهرستان به اینترنت پرسرعت متصل است گفت: اتصال سایر مدارس به این امکان نیز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایرنا، یوسف باشی روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری سروآباد اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور آموزش از طریق فضای مجازی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

وی افزود: در این راستا لازم است که مدیران حوزه ارتباطات و فناوری تلاش بیشتری کنند تا در این برهه حساس زمانی هیچ کسی به ویژه دانش آموزان از اینترنت و فضای مجازی محروم نباشند و تمام مدارس سطح شهرستان به اینترنت پرسرعت متصل شوند.

فرماندار سروآباد یادآور شد: از مجموع ۱۴۴ مدرسه شهرستان سروآباد ۷۰ مدرسه به اینترنت پرسرعت متصل هستند و ۷۴ روستا نیز در برنامه قرار دارند که به خدمت در ابتدای آغاز سال تحصیلی جدید مجهز شوند.

مدیرکل  ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: شهرستان سروآباد دارای توپوگرافی کوهستانی و روستاهای صعب العبور بوده و هزینه توسعه ارتباطات در این مناطق بسیار بالا است اما موفق شده ایم اینترنت پرسرعت را در این شهرستان به خوبی توسعه دهیم.

فردین سعیدی افزود: از مجموع ۷۴ روستای شهرستان سروآباد تاکنون ۴۶ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز شده اند و یکی از برنامه های مهم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ، اتصال بقیه روستای این شهرستان به اینترنت پرسرعت است.

وی یادآور شد: به تمام مدارسی که به اینترنت پرسرعت متصل شده‌اند،  پهنای باند ۲ مگ با  ۳۰ گیگابایت ترافیک ماهیانه رایگان به مدت ۲ سال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات داده شده است.

وی اضافه کرد: چهار شرکت مخابرات، همراه اول، ایرانسل و های وب  پیمانکار  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این پروژه هستند و برنامه ما اتصال تمام مدارس این شهرستان به اینترنت پرسرعت است که آموزش مجازی روز به روز توسعه پیدا کند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =