استاندار فارس: ۴۰ واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز راه‌اندازی شده است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: از ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید تاکنون ۴۰ واحد صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز راه‌اندازی شده است.

عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در حاشیه افتتاح دو واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز که به شکل ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری انجام شد، در جمع خبرنگاران افزود: ۱۰ واحد تولیدی دیگر نیز در این منطقه در دست اجراست که امیدواریم تا پایان دولت آماده بهره‌برداری و زمینه اشتغال بیشتر در این منطقه ویژه اقتصادی فراهم شود.
وی، منطقه ویژه اقتصادی شیراز را یک ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب برای فارس و شیراز دانست و گفت: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم در منطقه ویژه اقتصادی شیراز و همچنین اتصال این منطقه در آینده نزدیک به راه‌آهن و تسهیلات و امکاناتی که قانون در این مناطق در نظر گرفته، سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند سودآوری مناسبی را برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به دنبال داشته باشد.
واحد تولیدی بهسازان توسعه آرمان تولید کننده پوشش معدنی مقاوم در برابر آتش و فوم عایق سقف و شرکت آرای سان رونیکا تولید کننده محصولات بهداشتی واقع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز پنجشنبه بیستم شهریور ۹۹ با دستور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
واحد تولیدی بهسازان توسعه آرمان که با ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ثابت و ۷۲۶ میلیارد ریال سرمایه‌ در گردش ظرفیت تولید سالانه ۴۰ هزار تن پوشش مقاوم به در برابر آتش سوزی و ۱۱ هزار تن فوم عایق سقف را دارد.
با افتتاح این واحد تولیدی زمینه اشتغال مستقیم ۵۰ نفر فراهم شده است.
شرکت آرای سان رونیکا نیز با یک هزار میلیارد ریال سرمایه ریالی و یک میلیون دلار سرمایه ارزی اجرا شده که ۹۰۰ میلیارد ریال از این سرمایه‌گذاری برای اجرای فاز اول هزینه شده است.
با بهره‌برداری از این واحد تولیدی نیز زمینه اشتغال برای ۷۰ نفر به طور مستقیم ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =