۵۴ درخواست فرزند خواندگی در استان سمنان ثبت شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت : متقاضیان ۵۴ درخواست ثبت شده در سامانه ملی فرزند خواندگی با دریافت کد رهگیری به بهزیستی استان مراجعه کردند.

علیرضا ایزدپور روز  جمعه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ۲۶ متقاضی در سمنان، ۹ متقاضی در شاهرود، ۲ متقاضی در سرخه، هفت متقاضی در مهدیشهر، ۶ متقاضی در گرمسار و چهار متقاضی در دامغان درخواست خود را در سامانه ملی فرزندخواندگی ثبت کرده اند و کد رهگیری خود را به صورت حضوری به کارشناسان بهزیستی اعلام کردند.

وی بیان کرد: سامانه ملی فرزندخواندگی از اردیبهشت ماه سال جاری به منظور سهولت در کارها راه‌اندازی شده است و خانواده ها برای فرزندخواندگی حق انتخاب جنسیت و سن را دارند.

ایزدپور با اشاره به شرایط فرزندخواندگی تصریح کرد: زوجینی که پنج سال از تاریخ ازدواج آنها گذشته است و سن یکی از آنها حداقل ۳۰ سال باشد و به تشخیص پزشک قانونی امکان بچه دار شدن را ندارند می توانند تقاضای سرپرستی کودکان و نوجوانان را بدهند.

وی خاطرنشان کرد: دختران مجرد و زنان بدون شوهر در صورت داشتن حداقل ۳۰ سال می توانند برای پذیرش کودکان دختر بالای ۲ سال و زوجین دارای فرزند با داشتن حداقل ۳۰ سال برای یک زوج نیز می توانند برای سرپرستی اقدام کنند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: زوجین متقاضی و واجد شرایط فرزندخواندگی بهتر است هرچه زودتر درخواست خود را ثبت کنند تا در اولویت قرار بگیرند و زوجینی که سن زن زیر ۳۰ سال و مرد بالای ۳۵ سال سن دارد در اولویت قرار دارند.

طبق آخرین آمار حدود ۲۶ هزار کودک فاقد سرپرست و دارای والد غیرمؤثر تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha