پارسال ۶۰ صندلی به ظرفیت سینماهای سیستان و بلوچستان افزوده شد

زاهدان- ایرنا- رییس انجمن سینمای جوانان سیستان و بلوچستان گفت: زیربنای فرهنگی و سینماهای استان پارسال با راه‌اندازی سینما تک استاد علی شهری با ظرفیت ۶۰ صندلی افزایش یافت.

مازیار مشتاق گوهری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پارسال پس از ۳۰سال یک کارگاه حرفه‌ای فیلم‌نامه نویسی با حضور بهترین اساتید کشور با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و حمایت این اداره‌کل و انجمن سینمای جوانان زاهدان برگزار شد که در این کارگاه ۴۰ نفر از علاقمندان و فعالان عرصه سینمای استان شامل شهرستان‌های زاهدان، سراوان، ایرانشهر، چابهار و زابل به مدت یک هفته در زاهدان حضور داشته و پس از اتمام این دوره پنج نفر از بهترین افراد به انتخاب اساتید جهت ارتقای دوره تکمیلی به تهران فرستاده خواهند شد.

وی گفت: هفت فیلم کوتاه داستانی و مستند با حمایت مالی اداره‌کل با اسامی بیوس، زوزه های باد، رحموک، زندگی نامه استاد زنگشاهی، موج سواران، کسمت و رنگ قدرت تولید شد.

رییس انجمن سینمای جوانان سیستان و بلوچستان افزود: از ۱۹طرح ارسالی به جلسه پیچینگ انجمن سینمای جوانان ایران، ۹فیلم داستانی و مستند و پویانمایی توسط شورای پنج نفره مصوب شد و بودجه ساخت با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار انجمن سینمای جوانان ایران قرار گرفت که هم‌اینک یک فیلم به اتمام رسیده و هشت فیلم دیگر در حال تولید است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =