دانش‌آموزان سفیران سلامت جامعه باشند

قزوین - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اجرای طرح پویش سفیران سلامت با مشارکت دانش‌آموزان جهت رعایت مسایل بهداشتی، گفت: هر دانش‌آموزی باید سفیر سلامت جامعه خود باشد تا بتوانیم از این طریق نگرانی و دغدغه‌های موجود را کاهش دهیم.

حسنعلی اصغری روز پنجشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس شورای معاونان اداره کل و روسای آموزش و پرورش مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان قزوین با قدردانی از همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مسوول در امر بازگشایی مدارس، افزود: با توجه به شرایط خاص امسال در خصوص شیوع ویروس کرونا، امکان دسترسی و حضور فیزیکی دانش‌آموزان در مدارس را فراهم کرده‌ایم اما در نهایت الزامی برای حضور فیزیکی آنان در مدرسه نیست.

وی، تضمین سلامت دانش‌آموزان توام با بهبود کیفی نظام آموزشی را اولویت‌ آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید دانست و با تاکید بر مشارکت خانواده‌ها در این راه، اظهار داشت: برای هر نوع وضعیت بیماری کرونا برنامه‌های جداگانه و خاصی تدوین شده که با قرار گرفتن در آن به اطلاع خانواده‌ها خواهد رسید.

این مسوول فرهنگی با بیان اینکه هیچ وجهی از خانواده‌ها برای ضدعفونی کردن مدارس گرفته نمی‌شود، تاکید کرد: مراقبت از سلامت جسمی دانش‌آموزان دغدغه و اولویت نخست آموزش و پرورش است که برای رسیدن به آن از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود استفاده خواهد شد.

به گفته اصغری، نحوه حضور دانش‌آموزان براساس نظر مدیران مدارس، شرایط فضای آموزشی و وضعیت شهرها از نظر شیوع این بیماری خواهد بود و در عین حال نیز در صورت حضور فیزیکی آنان، فاصله گذاری اجتماعی در همه مدارس باید به طور دقیق و صحیح رعایت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: در شیوه نامه ابلاغی، تمامی مدارس باید باز باشند و در شرایط وضعیت زرد و سفید بیماری کرونا، نحوه حضور دانش آموزان با تصمیم مدیران مدارس اتخاذ می شود و در نهایت نیز هیچ اجباری برای حضور دانش‌آموزان در کلاس های درس نیست.

استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =