آغوش یار مهربان برای زندانیان دو شهر فارس گشوده شد

شیراز- ایرنا- کتابخانه مشارکتی شهید حاج قاسم سلیمانی در زندان فیروزآباد و کتابخانه مشارکتی شهید علیرضا قلی‌پور در زندان قیر مرکز شهرستان قیرو کارزین در جنوب غرب فارس گشایش یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در آیین افتتاح دو کتابخانه زندان‌های فارس عنوان کرد: با همکاری سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تاکنون ۱۸ زندان فارس از موهبت کتابخانه بهره‌مند شده‌اند.

وی اظهار داشت: وظیفه کتابخانه‌های عمومی فارس خدمات‌دهی به تمام اقشار جامعه فارغ از جنس، نژاد، قومیت، فرهنگ و... است.

وی یکی از برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را به‌ویژه در چند سال اخیر، خدمات‌دهی کتابخانه‌های عمومی به گروه‌های خاص عنوان کرد و افزود: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ همکاری با اداره کل زندان‌های استان وجود دارد .

منوچهری با اشاره به محدودیت زندان‌ها، بیان داشت: سعی کرده‌ایم با افتتاح کتابخانه در زندان‌ها این محدودیت‌ها را کم کنیم و با در اختیار قرار دادن کتاب و منابع مورد نیاز زندانیان آرامش را به این اشخاص برگردانیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: با راه‌اندازی کتابخانه در زندان‌ها تمام برنامه‌هایی که در کتابخانه‌های عمومی کشور و استان اجرا می‌شود، از جمله مسابقات کتابخوانی، نشست کتابخوان و ... در زندان ها هم برگزار خواهد شد.

او ضمن اشاره به طرح هایی برای در دسترس قرار دادن منابع کتابخانه های عمومی برای زندانیان گفت: در حوزه منابع علاوه بر سهمیه ای که برای کتابخانه های مشارکتی برقرار می شود، سعی می‌کنیم با طرح‌های مختلف مشکل کمبود منابع را در کتابخانه‌های زندان برطرف کنیم.

منوچهری به نسبت مطالعه و جرم و جنایت در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: هر چه میزان مطالعه در جامعه‌ای بیشتر باشد، جرم و جنایت کمتر می‌شود و با ترویج فرهنگ کتابخوانی جمعیت زندانیان و میزان بازگشت به زندان کم خواهد شد.

این مقام مسوول ابراز امیدواری کرد با وجود کتابخانه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین زندانیان افراد در مسیر راستی و درستی قرار گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =