تعداد صندوق‌های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می‌رسد

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید گفت: تعداد صندوق‌های تامین مالی روستایی تا سال آینده به پنج هزار صندوق می‌رسد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، اصغر نوراله زاده در سی و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها افزود: صندوق‌های تامین مالی در روستاها با آموزش افراد محلی، هیات مدیره و مدیر صندوق دارند و با مشارکت روستاییان سپرده گذاری انجام شده و تسهیلات در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.

وی  با بیان اینکه تا سال آینده با همکاری جهاد کشاورزی صندوق های تامین مالی در روستاها به پنج هزار صندوق افزایش می‌یابد، گفت: امیدواریم در چارچوب توافق با شورای عالی استان‌ها از ظرفیت دهیاری‌ها به صورت نظام مند برای توسعه صندوق های مالی در روستاها بهره‌مند شویم.

نوراله ‌زاده خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی و سرمایه نمادینی که در روستاها وجود دارد در نظام تامین مالی به رسمیت شناخته نمی‌شود. یعنی اگر فردی از یک روستا بگوید من فلان فرد خوش نام در فلان روستا هستم بانک و نظام رسمی تامین مالی این موضوع را قبول نمی‌کند.

وی گفت: با فعالیت صندوق‌های تامین مالی روستایی دسترسی روستاییان به منابع مالی سهل الوصول تر شده و دیگر آن مسیر سخت و مشقت بار اثبات توانایی طی نخواهد شد.

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید با اشاره به تحول در کسب و کارهای خانگی افزود: اگر بخواهیم در این زمینه تحول ایجاد کنیم، بازار این نوع کسب و کارها برعهده مدیریت شهری است و با امکاناتی که شهرداری ها و دهیاری‌ها دارند می توان جشنواره‌های محصولی ایجاد کرد.

نوراله ‌زاده با تاکید بر نقش مدیریت شهری در توسعه بازار محصولات تولیدی مناطق مختلف تاکید کرد: محصولی که مزیت رقابتی داشته باشد، بازار باید برای آن ایجاد و محصول عرضه شود.ظرفیت و امکاناتی که در اختیار مدیریت شهری در حوزه کسب و کار قرار دارد، قابل توجه است و اگر از این امکانات بهره برداری شود شاهد تحول خوبی خواهیم بود.

 مدیر عامل صندوق توسعه کارآفرینی امید از نوسازی سه هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل با همکاری شهرداری تهران خبر داد و افزود: علاوه بر این در پنج منطقه بافت فرسوده داریم که طراحی خوبی برای ساخت و بازسازی این بافت با همکاری شهرداری تهران انجام شده است.

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید افزود: این آمادگی وجود دارد که با ظرفیت مدیریت شهری بتوانیم به صورت مشترک کار توسعه منطقه ای را در روستاها و شهرها انجام دهیم و ظرفیت های مناطق روستایی را توسعه بخشیم.

در پایان این نشست، تفاهم نامه‌ای با هدف اشتغال‌زایی و توسعه اشتغال میان شورای عالی استان‌ها و صندوق کارآفرینی امید منعقد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =