فرماندار: نظارت بر میادین دواب شاهین‌دژ تشدید می‎شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار شاهین‌دژ گفت: نظارت بر میادین و نحوه فعالیت بازارهای هفتگی و میدان دواب این شهرستان با توجه به تهدید شیوع کرونا تشدید می‌شود.

ایوب آذین پور روز پنج‌شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای این شهرستان اظهار داشت: شهرداری باید به صورت فعال به نحوه فعالیت میادین دواب در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی با همکاری دیگر دستگاه‌های مسوول نظارت کرده و هرگونه کوتاهی در این رابطه قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه کارگروهی در فرمانداری جهت نظارت بر فعالیت میادین دواب تشکیل شده است، ادامه داد: در این کارگروه مسوولان مربوطه باید ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در میادین دواب شوند زیرا در صورت تخطی از این پروتکل‌ها، میادین دواب دوباره تعطیل خواهند شد.

فرماندار شاهین‌دژ همچنین از شهروندان درخواست کرد ضمن رعایت کردن بهداشت فردی تا حد امکان از تردد و عبور و مرور و تجمع غیرضروری در سطح شهر تا بهبودی وضعیت موجود خودداری کنند.

وی در خصوص بازگشایی مدارس نیز بیان کرد: صرف انتقاد در این مورد موثر نبوده و همه باید آموزش پرورش را در راستای برگزاری فرآیند سالم و موثر آموزش در مدارس کمک کنند.

آذین‌پور حضور دانش‌آموزان در مدارس را بهترین نوع آموزش دانست و افزود: مناطق زیادی از این شهرستان بخصوص مناطق روستائی زیرساخت لازم جهت استفاده از اینترنت را ندارند و از سویی هزینه سنگین تهیه تبلت و گوشی نیز استفاده از ظرفیت فضای مجازی را برای خانواده‌ها  دشوار کرده است که مسوولان باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

میدان دواب و هفتگی شاهین‌دژ که به علت شیوع بیماری کرونا از سه ماه قبل تعطیل شده بود که از هفته گذشته با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی دوباره بازگشایی شد.

شاهین‌دژ با ۲۲۸ مدرسه شهری و روستایی دارای ۱۵ هزار دانش‌آموز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =