۱۳۰۰ ورزشکار در نخستین دوره مسابقات مجازی بین‌المللی تکواندو پایتخت شرکت دارند

تهران - ایرنا - دبیر هیات تکواندو استان تهران اعلام کرد: نخستین دوره مسابقات بین المللی تکواندو به صورت مجازی با شرکت یکهزار و ۳۰۰ ورزشکار داخلی و خارجی به میزبانی خانه تکواندو پایتخت برگزار می‌شود.

مسعود لشگری روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات بین المللی تکواندو پایتخت به علت شیوع کرونا در سطح کشور به صورت مجازی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در این رویداد بین المللی که به مدت یک روز(یکشنبه ۲۳ شهریورماه) در خانه تکواندو پایتخت انجام می شود خاطر نشان کرد: در این مسابقه مجازی ۱۳۰۰ ورزشکار زن و مرد نیز ۲هزار و ۳۵۴ ویدئو از حرکات ورزشی سبک پومسه خود را به این هیات ارسال کرده‌اند.

دبیر هیات تکواندو استان تهران ادامه داد: در نخستین دوره مسابقات بین المللی تکواندو تهران ورزشکاران ۷۸ کشور شرکت دارند که هدف از آن تعطیل نبودن ورزش تکواندو در ایام کرونا است.

لشگری با بیان اینکه این مسابقات به صورت دلی و خودجوش برگزار می شود تصریح کرد: در این دوره ۴۵ داور ایرانی با مشارکت برخی داوران افغانستانی ویدئو های ارسال شده را مورد بررسی قرار خواهند داد.

این مسئول با اشاره به اینکه در این رقابت ها نیز تکواندوکاران کشور های پیشرو از جمله روسیه، کره، ژاپن آثاری را به این رویداد ورزشی ارسال کرده اند،  افزود: در این دوره ۶۱۰ ورزشکار خارجی و ۶۹۰ ورزشکار داخلی حضورشان را قطعی کرده اند.

به گفته وی؛ ۵۵ درصد شرکت کنندگان در این رویداد را مردان و مابقی را زنان تشکیل می دهند که قالب ورزشکاران از کشورهای آمریکای جنوبی، آسیا و جنوب شرق آسیا، آفریقا و اروپایی عنوان کرد.

دبیر هیات تکواندو استان تهران با بیان اینکه شرکت در این رویداد ورزشی به صورت رایگان انجام شده بیان کرد که در پایان به تمامی شرکت کنندگان گواهی شرکت و به نفرات برتر احکام قهرمانی اهدا می شود.

مسئول نخستین دوره مسابقات بین المللی تکواندو تهران افزود: مسابقات مجازی تکواندو نیز در ۱۲رده سنی خردسالان کمربند قرمز- مشکی تا بزرگسالان ۶۵سال کمربند مشکی برگزار می شود.

گفتنی است که ارسال آثار ورزشکاران به این رویداد بین المللی از اواسط مرداد ماه امسال آغاز شده بود.

خانه تکواندو پایتخت در غرب تهران  در کیلومتر پنج جاده مخصوص شهرک آزادی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =