اشتغال به تحصیل ۲۵۲ دانشجوی خارجی در علوم پزشکی همدان

همدان- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: در حال حاضر ۲۵۲ دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

فرهاد فراهانی روز پنجشنبه در جلسه مدیران گروه‌های گوش، حلق، بینی، پاتولوژی، جراحی و بیهوشی همدان اظهار داشت: میزان تقاضای دانشجو از عراق و کردستان عراق برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی همدان افزایش داشته است.

وی با بیان اهمیت حضور رزیدنت خارجی در این دانشگاه، توسعه مرکز آزمون و جذب دانشجوی خارجی را به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ علوم پزشکی همدان برشمرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اضافه کرد: آینده‌نگاری از ابزارهای پیش‌برنده در هر مجموعه‌ای است و حوزه آموزش نیز مستثنی از این موضوع نیست بنابراین با توجه به کاهش جمعیت در سال‌های آینده باید با هدفگذاری معین به فکر جذب دانشجو از دیگر کشورها باشیم.

فراهانی افزود: در این راستا علاوه بر جذب دانشجوی خارجی باید با فراهم کردن بستر لازم برای حضور رزیدنت‌های دیگر کشورها در رشته‌های مختلف برنامه‌ریزی کرد.

وی با تاکید بر ضرورت حضور دستیاران در بخش‌ها گفت: اختصاص کمک هزینه تحصیلی به دستیاران مشروط به حضور و انجام فعالیت‌های بالینی و ارائه گواهی حضور است.

معاون آموزشی دانشگاه از برگزاری آزمون ارتقای درون دانشگاهی دستیاران خبر داد و افزود: این آزمون به طور رسمی در ۲۷ آذر امسال برگزار می‌شود و ۵۰ درصد ارزیابی دستیاران مربوط به این آزمون است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =