توهین به پیامبر اکرم(ص)، برای انحراف افکار عمومی از تحقق معامله قرن است

قم – ایرنا – رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی محلس شورای اسلامی، با محکوم کردن هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص) توسط دشمنان اسلام گفت: این اقدام موهن حرکتی منسجم و حساب شده برای انحراف افکار عمومی درخصوص پیاده کردن معامله قرن و عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی است.

حجت الاسلام و المسلمین  مجتبی ذوالنوری روز پنجشنبه در اجتماع مردم قم در صحن امام رضا(ع) حرم حضرت معصومه(س) در محکومیت توهین به مقدسات اسلامی، با تاکید بر اینکه این حرکت موهن را در راستای انداختن طوق بندگی به گردن حکام مرتجع عربی توسط استکبار جهانی می‌دانیم، اظهار داشت: آنها می‌خواهند پای رژیم منحوس و نامشروع و اشغالگر صهیونیستی را به منطقه باز کنند.

وی با اشاره به فراخواندن سفیر فرانسه گفت: در این دیدار انزجار و خشم ملت ایران اسلامی به سفیر فرانسه اعلام و وی نیز متعهد شد که مراتب اعتراض و محکوم کردن این حرکت موهن و انزجار مسلمانان ایران و جهان را به دولت متبوع خود انعکاس و موضوع را پیگیری کند.

ذوالنوری ادامه داد: مسلمانان جهان باید علاوه بر اعلام انزجار و محکومیت از این اقدام موهن، در مقابل حکام منطقه درعادی سازی روابط خود با رژیم اشغالگر قدس نیز ایستادگی کنند.

وی با تاکید بر اینکه وعده الهی برای حاکمیت اسلام درحال تحقق است و این موضوع موجب ترس و وحشت دنیاپرستان شده‌است گفت: آنها نگران هستند که این حرکت شتابان اسلامی بنیان رژیم صهیونیستی را از ریشه برکند و این موجب شده تا برای به حاشیه راندن و انحراف افکار عمومی این اقدام موهن را انجام دهند.

ذوالنوری گفت: اهانت وقیحانه نشریه منحوس فرانسوی به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام، اولین اهانت، خیانت و جسارت خط بت پرستی و شرک و جهالت و وابسته گرایی نیست و شاید آخرین عمل وقیحانه هم نباشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ابتدای پیدایش دین، طبع شیطان گرایانه شیاطین انسانی، درمقابل عنصر هدایت و دین و فطرت خداجویانه انسانی مقابله و ایستادگی بوده‌است.

وی با اشاره به هتک حرمت‌ها به ساحت پیامبر اعظم(ص) در صدر اسلام خاطرنشان کرد: بر سر آن حضرت خاکستر ریختند و به او آزار و اذیت رساندند ولی پیامبر گرامی اسلام با همه سختی‌ها و آزارها از رسالت الهی خود که همان هدایت بشریت بود، دست برنداشتند.

وی تاکید کرد: از ابتدای حرکت آن حضرت  این دشمنی‌های جاهلانه وجود داشته و امروز هم جاهلیت مدرن با لباس فرهنگ منحط غربی در مقابل حرکت جهانی و انسان ساز پیامبر اکرم (ص)‌بیکار ننشسته است به گونه‌ای که هر روز حرکت جدیدی شاهد هستیم که قرآن سوزی توسط جاهلانه عنود، نوشتن کتاب آیات شیطانی و توهین به پیامبر و انتشار روزانه  فیلم علیه اسلام و دین از جمله این اقدام‌هاست.

ذوالنوری با تاکید بر اینکه این اولین حرکت موهن توسط این نشریه منحط نیست گفت: در بدو تاسیس این نشریه در اساسنامه خود ضدیت با دین را از جمله اصول خود اعلام کرده  و این موجب شده تا نه تنها به اسلام بلکه به سایر ادیان الهی نیز به کرّات توهین کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  با برشمردن علت چنین اقدام‌های موهنی گفت: علت اول این است که خط شیطانی و وجود شیطان در وجود انسان است که موجب می شود تا مسیر هدایت را نپیمایند. چنین انسان‌های کج مسیر و بدفکری با میدان دادن به شهوات و لذات حیوانی از پیمودن مسیر دین سرباز می‌زنند.

وی تاکید کرد: این افراد از ابتدای رسالت انبیا بوده و تا آخرین نیز وجود خواهد داشت که قرآن از آنها به عنوان اصحاب جهنم یاد می‌کند.

ذوالنور با اشاره به وجود خط مبارزه میان دین داران و افرادی که ضدیت با دین دارند، افزود: این خط مبارزه باید ادامه یابد در غیر این صورت طی کردن مسیر تکامل توسط بشریت ممکن نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار، گسست درون امت اسلام را علت دوم زمینه ساز این اقدام موهن دانست و گفت: سران کشورهای عربی، سرسپردگانی هستند که همت خود را در تشکیل گروهک‌های تکفیری و تروریستی برای مقابله با اسلام ناب و فرقه‌ها و مذاهب حقه اسلامی بسیج  و با به راه انداختن جنگ‌های نیابتی زمینه را برای تاخت و تاز شیاطین و قدرت‌های استکباری فراهم کرده‌اند.

وی گفت: نه تنها این نشریه شیطانی و دست‌های پشت پرده بلکه تمام جاده صاف کن‌های حاکم بر کشورهای اسلامی که این میدان تاخت وتاز و این آسودگی خیال را برای اسلام ستیزان فراهم کرده‌اند،را در این زمینه مقصر می‌دانیم و معتقد هستیم که گناه این حکام مرتجع بدتر از آمریکا و اسرائیل غاصب است.

ذوالنوری با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) پس از کشتار حجاج در سال ۶۶ ادامه داد: بعد از کشتار مسلمانان در مراسم حج سال ۱۳۶۶ شمسی، امام خمینی(ره) فرمودند که اگر از آمریکا و رژیم صهیونیستی بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تنازع و اختلافی که میان حکام عربی و اسلامی است، موجب شده تا سگ‌های استکبار صهیونیستی به خود جرات دهند که به همه مقدسات ما توهین کنند.

وی با تاکید بر اینکه با بیداری اسلامی شر این اشرار از سر جهانی اسلام کم می‌شود، گفت: ظلمی که سگ‌های تعلیمی نظام سلطه با جنگ نیابتی توسط عربستان و امارات تعلیم و این ظلم را به جهان اسلام تحمیل کردند کمتر از این توهین‌ها نیست.

ذوالنوری، نگرانی، و آشفتگی نظام سلطه از دوام و استقرار خط ناب اسلام محمدی(ص) را سومین دلیل این اقدام موهن دانست و گفت: امروز ماشین جنگی عربستان در یمن به گل نشسته است و جنگی که آنان وعده داده بودند تا چهار ماهه آن را یک سره می‌کنند، چندین سال است ادامه دارد و آنها به اهداف خود نرسیده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون تمام نقشه های دشمن برای تسلط بر جهان اسلام ناکام مانده‌است، تاکید کرد: یمن، لبنان و سوریه سال‌هاست که زیر هجوم حمله سنگین دشمن قرار دارند و در سایر بلاد اسلامی نیز هر چه تلاش کردند نتوانسته اند به اهداف خود برسند و این موجب شد تا بغض و نفرت خود از این مکتب الهی را به گونه‌ای نشان دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انفجار اخیر لبنان بدون منشا بیرونی قابل تصور نیست گفنت: با تمام نقشه‌ها و توطئه‌ها، دشمنان اسلام تاکنون نتوانسته‌اند جریان اسلام گرا دراین منطقه  را منزوی کند و به فضل خدا هم نخواهد توانست به اهداف خود برسند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مسلمانان در برابر این اقدام موهن آرام نخواهند نشست، افزود: کسانی که به مقدسات اسلامی توهین می‌کنند، زندگی آرامی نخواهند داشت.

وی با اشاره به امتناع رئیس جمهوری فرانسه در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در توهین به پیامبر اعظم(ص) اظهار داشت: این یعنی فریاد انحطاط و بن بست انسانیت و اخلاق و همچنین سقوط بشریتی است که خدا را فراموش کرده‌است.

ذوالنوری، با انتقاد از جریان‌های غرب‌گرای داخلی گفت: گفت: برخی از داخلی‌ها متاسفانه فرهنگ غربی را شعار خود کرده و از سکولاریسم و گرایش‌های غربی و الگوگیری از نسخه های فاسد ضد دین و ضدبشری غربی حرف می‌زنند که نمی‌دانیم خواب آنها تا کی ادامه می‌یابد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این افراد با چه منطقی به دنبال دریوزگی غرب هستند و با چه منطقی سخن از تعامل و سازش با آمریکا و غرب سر می‌دهند.

ذوالنوری با بیان اینکه قرآن غیرقابل تحریف است، افزود: امکان تحریف در اصل قرآن وجود ندارد ولی برخی افراد به دنبال تحریف در معانی این کتاب الهی هستند و مردم از این حرکات منزجر هستند.

وی تاکید کرد: متاسفانه با پول مردم این جریان‌های انحرافی و ضد دینی در زمان اصلاحات تقویت شد و امروز هم متاسفانه همان جریان فعال هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: هر روز گرایش به اسلام روند افزایشی دارد و بیش از یک میلیاد و ۸۰۰ میلیون نفر مسلمان هستند و این موجب شده تا استکبار جهانی از رشد اسلام به ویژه اسلام ناب محمدی و انقلابی که در مقابل استکبار جهانی ایستاده عقده گشایی کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی محلس شورای اسلامی، ادامه داد: با پیام تکان‌دهنده مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید در محکومیت این اقدام هتاکانه، شاهد موج فراگیر انزجار از این اقدام موهن هستیم به گونه‌ای که همزمان در شهرهای مختلف کشور و چندین کشور اسلامی چنین مراسمهایی در محکومیت این اقدام در حال برگزاری است.

در روزهای گذشته نیز علما و مراجع تقلید قم  با صدور پیام‌های جداگانه‌ای اهانت به پیامبر و قرآن را محکوم کرده و خواستار برخورد با این اقدامات شده‌اند. روز گذشته نیز تجمعی خودجوش جمعی از طلاب در اعتراض به هتک حرمت مقدسات در قم برگزار شد.

۷ شهریورماه جاری تظاهرات غیرقانونی و بدون مجوز ضد اسلامی به‌وسیله گروه‌های راست‌گرا افراطی سوئد برگزار شد و در شهر «مالمو» این کشور یک جلد قرآن کریم آتش زده شد و یک قرآن دیگر هم در مرکز شهر به‌وسیله گروه‌های راست‌گرای افراطی لگدکوب شد.

پس‌ازاین اقدام غیرقانونی و قبیح چند افراط‌گرا شهر مالمو شاهد اعتراض‌ها و ناآرامی‌های گسترده‌ای بود به‌طوری‌که  پلیس سوئد از بازداشت ۲۰ نفر در پی ناآرامی‌ها و خشونت‌ها در این شهر خبر داد.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس نیز روز یازدهم شهریورماه در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =