آسمان استان مرکزی غبارآلود می‌شود

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: توده گرد و خاک از بیابان‌های نواحی مرکزی کشور در مسیر این استان است و در روزهای آتی هوای این خطه غبارآلود خواهد شد.

«رضا مرادی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی‌نقشه‌های پیشیابی هوا بیانگر وجود ناپایداری‌های ضعیف در مناطق کوهستانی زاگرس مرکزی است و این ناپایداری‌ها در سه روز آینده موجب افزایش ابر در برخی از مناطق استان مرکزی به‌ویژه نقاط کوهستانی جنوب و غرب استان شده و وزش باد در ساعات بعدازظهر را ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: احتمال ایجاد توده گرد و خاک و انتقال آن به استان‌های همجوار از جمله استان مرکزی به‌دلیل وزش بادهای شرق سو در بیابان‌های نواحی مرکزی کشو و مناطق شمال و شرق استان  در روزهای آتی وجود دارد.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: دمای هوا در ۲ روز آینده به روند کاهشی خواهد داشت و پیش‌بینی شده که تا ۲ درجه خنک‌تر شود.

مرادی اظهار داشت: ساوه با بیشینه دمای ۳۴ و ۶ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

اولین ایستگاه هواشناسی استان مرکزی در سال ۱۳۲۷ در مرکز شهر اراک احداث شد و پس از آن و با گسترش فعالیت‌ها در سال ۱۳۷۴  به اداره کل هواشناسی ارتقاء  یافت و در سال ۱۳۸۶  نیز مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان آغاز به‌کار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =